Wabiarze myśliwscy « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Wabiarze myśliwscy

Jednym z wielu kół zainteresowań funkcjonujących w Technikum Leśnym w Lesku jest Sekcja wabiarzy myśliwskich. Zajęcia prowadzone są przez mgr inż. Lesława Dobosza. Gromadzą one młodych adeptów kunsztu łowieckiego, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat wabienia zwierzyny.

Ta jakże trudna sztuka przydatna jest podczas polowań na zwierzynę: jeleń, lis, sarna. Polowanie z wabiarzem umożliwia myśliwemu przeżycie niezwykłej i niepowtarzalnej przygody łowieckiej, którą będzie wspominać całe życie.

Na czym polega wabienie? Mówiąc w skrócie na naśladowaniu / wydawaniu dźwięków podobnych do zwierząt mających gody, na które polujemy. W przypadku lisa naśladujemy pokarm, za którym „rudzielec” przemierza swoje terytorium.

Szkoła leśna w Lesku wyposażona jest w profesjonalny sprzęt wabiący- wabiki myśliwskie, które pozwalają znacznie łatwiej wtajemniczyć się w tą piękną i trudną sztukę.

Sekcję wabiarzy Zespołu Szkół Leśnych w Lesku tworzą obecnie: Paweł Maciołek, Konrad Horodyski, Dawid Komonicki, Przemysław Baran i Janusz Dutkowski.

Paweł Maciołek

 

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress