Wędkarstwo « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja Materiały promocyjne TL Lesko Nabór do ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko

Wędkarstwo

Młodzieżowa sekcja wędkarska działająca przy kole PZW „Lipień” w Lesku.

Szkolne koło wędkarskie po długoletniej przerwie, rozpoczęło prężną, nową działalność od 2010r. Wszystko to zawdzięczamy panu Zygmuntowi Folwarskiemu- naszemu opiekunowi, prezesowi leskiego koła wędkarskiego PZW ,,Lipień’’- panu Marianowi Brzezowskiemu oraz panu Ryszardowi Słotwińskiemu skarbnikowi organizacji.

Dzięki tym osobom koło zrzesza i przybliża do siebie ludzi podzielających tą samą pasję jaką jest wędkarstwo. Mowa o uczniach Technikum Leśnego w Lesku, którzy wysoce angażują się w działalność środowiska wędkarskiego. Dla nich organizowane są zawody wędkarskie, podczas których lepiej się poznają, wymieniają doświadczeniami i zawiązują przyjaźnie. Odbywają się one co roku w maju i we wrześniu.

Majowe zawody są przewidziane na 2 dni – zależnie od pogody, wrześniowe rozgrywane są w ciągu jednego dnia. Wędkarze zmagają się w dwóch kategoriach: 1- zrzeszeni i 2- niezrzeszeni (nie posiadający karty wędkarskiej)

Miejscem zawodów jest Sarzyna lub zatoka w Polańczyku, przez wędkarzy nazywana ,,agrafką’’. Jak co roku jest wielu chętnych co cieszy i dobrze rokuje na przyszłość. Za pierwsze 3 miejsca na podium przyznawane są dyplomy, puchary i medale. Oprócz tego przyznawany jest puchar za największą rybę zawodów, a więc jest o co walczyć  i starać się o uzyskanie jak najwyższego kunsztu wędkarskiego.

Krzysztof Lech

Prezentujemy nasze łowiska:

Jezioro Solińskie 

Rzeka San

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress