Witamy Nowy Rok Szkolny 2020/2021 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Witamy Nowy Rok Szkolny 2020/2021

1 września 2020 r. –uroczyste i jednocześnie niezwykłe Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w ZSL w Lesku. Po długim okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych, szkoły znowu otworzyły swe podwoje. Inauguracja, z powodu obostrzeń sanitarnych, przebiegała rotacyjnie- odbywała  się jednocześnie w sali gimnastycznej, w obecności Dyrekcji i części Grona Pedagogicznego, i w salach lekcyjnych z Wychowawcami klas.  Najpierw witane były klasy pierwsze, potem drugie, następnie trzecie wraz z  czwartymi. Wyróżnieni na koniec roku szkolnego uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz odznaki Primus Inter Pares.

Przeczytaj list Ministra Środowiska oraz Ministra Edukacji Narodowej

Pani Dyrektor życzyła „pierwszakom” szybkiego zaaklimatyzowania się w nowej rzeczywistości, podkreślała, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy, szacunek dla drugiego człowieka i poszanowanie pracy. Pani Dyrektor apelowała też o zdrowy tryb życia, dbanie o siebie i innych, podkreślała, że trudny czas wymaga pozytywnego myślenia, mobilizacji i dyscypliny w wielu dziedzinach naszej aktywności życiowej.

Słowa otuchy i życzenia, za pośrednictwem Dyrekcji, skierowali też do  Uczniów i Pracowników Oświaty Ministrowie: Minister Środowiska Pan Michał Woś oraz Minister Edukacji Narodowej Pan Dariusz Piontkowski. A obecni na uroczystości Nadleśniczy Nadleśnictwa Lesko Pan Zbigniew Pawłowski i pracownik Nadleśnictwa, opiekun praktyk Pan Wojciech Jankowski podkreślali, że zaangażowanie i zainwestowanie w swój rozwój, myślenie perspektywiczne pod kątem zawodu wykonywanego w przyszłości będzie owocowało dobrą pracą, poczuciem spełnienia i wykorzystania szansy, jaką daje wybór nauki w Technikum Leśnym w Lesku, w szkole, w której uczniowie otoczeni są szczególną troską ze strony Dyrekcji, wszystkich Pracowników Szkoły i Pracowników Nadleśnictwa.

1 września to także rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Pamięć poległych i pomordowanych uczczono chwilą ciszy i odśpiewaniem Hymnu Narodowego.

W niepewnych czasach, u progu Nowego Roku Szkolnego życzymy sobie i Wam, Drodzy Uczniowie, wielu miłych niespodzianek i wyzwań, nadziei i optymizmu, wiary we własne siły, sukcesów małych i dużych,  słońca oraz wzajemnej życzliwości, otwartych serc i szkół.

B.B

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress