Wizyta siostry Kariny – misjonarki z Afryki « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Wizyta siostry Kariny – misjonarki z Afryki

Siostra Karina od 17 lat przebywa na misjach w Burundi –  jest to malutkie, najbiedniejsze i zarazem najgęściej zaludnione państwo położone w samym „sercu Afryki”. Dziś s.Karina odwiedziła naszą szkołę, opowiedziała nam trochę o historii tego maleńkiego państwa oraz życiu codziennym na misji w Burundi, problemach żywieniowych w tamtym rejonie.

Dowiedzieliśmy się, że tylko nieliczni mieszkańcy mogą pozwolić sobie na więcej niż jeden posiłek dziennie. Jednak mimo skrajnego ubóstwa, potrafią dzielić się ostatnią kruszyną chleba.

Siostra  przywiozła nam pamiątki z Burundi, natomiast nasi uczniowie zorganizowali zbiórkę pieniążków,które mamy nadzieję, że chociaż trochę pomogą podopiecznym s. Kariny.

A.O

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress