Wojewódzki Konkurs Krasomówczy. « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Wojewódzki Konkurs Krasomówczy.

W Przeworsku w dniu 24.10.2017 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I a Dominika Piotrowska. Dominika opowiadała o roli przyrody wykorzystywanej w  obrzędach pogrzebowych w kulturze mieszkańców polskich Karpat.

Opowieść nosząca tytuł „Czary mary” spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony widowni jak i Jury. Niestety, Dominika, która po pierwszym przesłuchaniu uplasowała się na trzecim miejscu, otrzymała punkt karny za przekroczenie czasu prezentacji. To ostatecznie zadecydowało o szóstej pozycji w klasyfikacji.

No cóż! Piękny refleksyjny tekst, sugestywna prezentacja, ale nieubłagane prawa regulaminu. Teraz trzeba podnieść głowę do góry i „powalczyć” w przyszłym roku, wykorzystując tegoroczny bagaż doświadczeń. Gratulacje Dominiko! To był naprawdę udany debiut na scenie – w przestrzeni, która rządzi się innymi prawami. Nawet czas płynie tam inaczej Smile

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress