Wolontariusze z ZSL na Ultramaratonie Bieszczadzkim w Cisnej « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Wolontariusze z ZSL na Ultramaratonie Bieszczadzkim w Cisnej

W dniach 8-9 października 2016r.  w Cisnej , 25 uczniów z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku: Dorota Szlachetka, Kinga Kłys, Sebastian Bajorek, Bartłomiej Czerkawski, Wiktor Sikora, Paweł Sudoł, Patryk Matuła, Konrad Tańcula, Adrian Olejarczyk, Aleksander Lisze, Julia Dyląg, Alicja Krawiec, Weronika Oleszczuk, Eryk Walczyszewski, Mateusz Adamiak, Piotr Bajorek, Bartosz Wrzecionko, Kacper Gałek, Krzysztof Kulik, Michał Tatarski, Hubert Dyndur, Paweł Raś, Natalia Szczudlik, Jan Gzowski, Jessica Małecka uczestniczyło jako wolontariusze w imprezie sportowo-rekreacyjnej pod nazwą Ultramaraton Bieszczadzki. Bieg ten organizowany jest przez Gliwicką Fundację Bieg Rzeźnika  we współpracy z Nadleśnictwem Cisna.

Zawody  rozgrywane są  w górach na trzech dystansach: 53 km, 26 km i 14 km. Przeprowadzone są w sposób uwzględniający walory bieszczadzkiej przyrody i każdy kto  uczestniczy w imprezie zobowiązany jest do przestrzegania zasad ochrony środowiska.

Wolontariusze mają za zadanie pomoc w organizacji biura zawodów oraz obsługę punktów kontrolnych i odżywczych a także pomoc w obsłudze mety.

Każdy wolontariusz przeszedł przeszkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, na szczęście zdobyta wiedza tym razem nie była potrzebna.

Za swoje zaangażowanie młodzież otrzymała pamiątkowe medale, koszulki, chusty wielofunkcyjne, opaski na rękę oraz płyty zespołu Wiewiórki na drzewie.

W sobotę 8 października podczas odbywania się biegów dla dzieci i młodzieży uczniowie z klasy I spontanicznie postanowili wziąć udział w zawodach i zmierzyli się z dystansem 1200 metrów.

I miejsce zajął Paweł Raś, III miejsce Krzysztof Kulik, IV miejsce Bartek Wrzecionko i V miejsce Hubert Dyndur.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy z dużym zaangażowaniem, rzetelnością i wytrwałością wykonywali swoje obowiązki wolontariusza.

Chłopcom z klasy I gratuluję udanego biegu i życzę dalszych sukcesów.

MM

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress