Współpraca międzynarodowa « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Współpraca międzynarodowa

Zespół Szkół Leśnych w Lesku ściśle współpracuje z trzema szkołami zagranicznymi oraz utrzymuje luźny kontakt ze szkołą węgierską.

Prowadzimy wymianę uczniów oraz grup nauczycielskich ze szkołami w  następujących    krajach:

SŁOWACJA:

Średnia Szkoła Leśna w Presowie,
Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Bijacovcach.

UKRAINA:

Technikum Leśne w  Bolechowie.

WĘGRY:

Kontakt ze szkołą węgierską jest stosunkowo ograniczony. Wiąże się to głównie z odległością między Leskiem

a Matrafured, a przede wszystkim w grę wchodzi bariera językowa.

W maju 2005 r. delegacja nauczycieli z naszej szkoły przebywała w Presowie na zaproszenie dyrektora tamtejszej szkoły. Mieliśmy możliwość poznać zasady funkcjonowania szkoły, obejrzeć specjalistyczne pracownie do nauki przedmiotów zawodowych, a także zapoznać się z praktyczną stroną prowadzenia zajęć praktycznych.

W ubiegłym roku w Zespole Szkół Leśnych w Lesku gościliśmy delegacje z zaprzyjaźnionych szkół z Presova i Bolechowa. Bariera językowa nie była przeszkodą w zawarciu nowych znajomości i przyjaźni.

W dniu 1 grudnia 2005 r. z inicjatywy dyrektora szkoły mgr Wojciecha Wyrozumskiego doszło do spotkania dyrektorów szkół leśnych z Presova, Bolechowa i Leska. Spotkanie to odbyło się w naszej szkole. Wstępnie ustalono zasady i terminy wymiany grup młodzieżowych między wszystkimi szkołami. Pierwsze grupy młodzieży wyjadą za granicę w kwietniu i maju bieżącego roku.

Bardzo dobra atmosfera towarzysząca spotkaniom, znajomość, a nawet pewien stopień przyjaźni między dyrektorami szkół bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress