Wycieczka Ia i Ib na Słowację « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Wycieczka Ia i Ib na Słowację

23 października 2018r. klasy Ia i Ib wraz z opiekunami p.A.Otta, p. J.Król, p. T.Mroczkowskim i ks. P.Macnarem pojechały na wycieczkę na Słowację, aby odwiedzić szkołę leśną współpracującą z naszym Technikum. Z Leska wyjechaliśmy o 6.00. Po około 3 godzinach drogi dotarliśmy do miejscowości Bijacovce, gdzie przywitał nas p. Dyrektor i przedstawił nam plan naszego pobytu. Ruszyliśmy realizować jego pierwszy punkt- zwiedzanie ruin Zamku Spiskiego.

Po krótkiej wspinaczce na górę, na której został wybudowany zamek, przekroczyliśmy jego wrota. Pan Dyrektor opowiadał nam jego historię. Byliśmy zachwyceni widokiem na okolicę i co najciekawsze na słowackie Tatry. W muzeum Zamku Spiskiego zaciekawiły nas średniowieczne narzędzia tortur. Kolejnym celem tej wycieczki był pobliski pałac, niegdyś należący do słowackiej rodziny szlacheckiej. Obecnie część budynku udostępniona jest dla turystów.

Na terenie pałacu znajduje się również ogród w stylu francuskim i kaplica z zabytkowymi organami. Przewodnik, który nas oprowadzał, chcąc pochwalić się znajomością polskich pieśni biesiadnych zagrał nam „Hej sokoły”.

Następnie udaliśmy się na farmę, na której hodowane są daniele i konie.

Później wróciliśmy do szkoły na ciepły posiłek- gulasz z sarny. Po obiedzie zwiedzaliśmy muzeum łowieckie, które znajduje się na terenie szkoły oraz klasopracownie. Przekonaliśmy się , że Słowacy mają świetnie wyposażone pracownie przedmiotów zawodowych i odbywają dużo zajęć praktycznych. Po zakończeniu zwiedzania nadszedł czas na pożegnanie i powrót do Polski.

Dziękujemy za możliwość poznania funkcjonowania innej szkoły leśnej w innym kraju była ciekawym doświadczeniem, za co bardzo dziękujemy p. Dyrektorowi, Nauczycielom i Uczniom szkoły w Bijacovcach.

Natalia Rębisz

                                                                                                                             

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress