Wycieczka klas pierwszych « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Wycieczka klas pierwszych

25.10. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce. Zgodnie z powiedzeniem: „cudze chwalicie, swego nie znacie” , postanowiliśmy poznać ciekawe miejsca, które znajdują się w pobliżu Leska. Rano wyruszyliśmy na Górę Sobień, gdzie znajduje się rezerwat przyrody oraz ruiny zamku. Uczniowie mogli zaznajomić się z historią zamku oraz poznać unikalne formy flory i fauny tego miejsca.

Następnie odwiedziliśmy szybowisko w Bezmiechowej. Do zabudowań szybowiska dotarliśmy pieszo, po drodze zapoznając się z ukształtowaniem terenu, roślinnością, zmiennością warunków pogodowych. Na szczycie opiekunowie  zapoznali nas z historią szybowiska. Później Pan Arkadiusz zaprosił wszystkich do hangaru i w ciekawy sposób przedstawił historię szybownictwa, dzisiejszą sytuację szybowiska, a także wyjaśnił zasady pilotażu szybowca.

Zaprawieni w pieszej wędrówce, dotarliśmy do podnóża szybowiska i tam, przy ognisku, posilając się pieczoną kiełbasą, dzieliliśmy się wrażeniami.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress