Wycieczka klasy IIIb do Przemyśla i Krasiczyna « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Wycieczka klasy IIIb do Przemyśla i Krasiczyna

W dniu 12 grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka kl. III B do Przemyśla i Krasiczyna. Celem wycieczki było poznanie walorów historycznych miasta Przemyśla oraz zamku w Krasiczynie. Na początku wycieczki uczniowie obejrzeli film ,,Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, opowiadający skomplikowane życie Jerzego Górskiego. W głównej roli wystąpił Jakub Gierszał.

Następnie uczniowie udali się na tzw. Kopiec Tatarski (352m n p.m.) górujący nad Przemyślem,  który zyskał swą nazwę na pamiątkę zwycięstwa nad Tatarami. Podobno kopiec ten został usypany przez samych Tatarów i jest on mogiłą poległego w walce chana. Kolejnym etapem wycieczki było wzgórze zamkowe z zamkiem Kazimierza Wielkiego.

Ostatnim punktem zwiedzania był renesansowy zamek w Krasiczynie. Warto wspomnieć, że w latach 1955 – 1972  w budynkach zamku mieściło się Technikum Leśne, które zostało przeniesione do Leska.

Opiekunami byli: Aneta Biega – Janiszewska i Bogdan Paszkiewicz.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress