Wycieczka z Internatu w Bieszczady « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Wycieczka z Internatu w Bieszczady

Pod koniec września odbyła się wycieczka w Bieszczady Wychowanków klas trzecich, mieszkających w Internacie. Początkowo chcieliśmy wejść na najwyższy szczyt Bieszczadów-Tarnicę, jednak padający od kilku dni deszcz, uniemożliwił nam realizację tego planu.  Mimo niesprzyjającej pogody udało nam się zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Na początku zatrzymaliśmy się w Zagórzu.

Z parkingu powędrowaliśmy na górę Marymont zobaczyć ruiny warownego Klasztoru Karmelitów Bosych.

Wędrując, zatrzymywaliśmy się przy stacjach Drogi Krzyżowej, które  powstały z inspiracji mieszkańców Zagórza i bieszczadzkich twórców.

Wracając do autokaru, zatrzymaliśmy się przy Sanktuarium Matki Nowego Życia. Następnie  pojechaliśmy do Komańczy, gdzie odwiedziliśmy Klasztor Sióstr Nazaretanek.

Siostra Przełożona opowiedziała nam historię internowania Prymasa Tysiąclecia, Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Zwiedziliśmy także Izbę Pamięci Kardynała, gdzie przechowywane są pamiątki z czasów jego pobytu w klasztorze.

Z Komańczy pojechaliśmy najpierw do Majdanu, aby zobaczyć początkową Stację Bieszczadzkiej Kolejki Wąskotorowej oraz historyczny parowóz  z 1898 roku. W Cisnej zagościliśmy w „Siekierezadzie’’, miejscu szczególnym dla bieszczadzkich zakapiorów.

Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. W miejscowości Bystre udaliśmy
się ścieżką geodezyjno-przyrodniczą do Kamieniołomu. Nasz Przewodnik Jan Stelmach zwrócił nam uwagę na budowę skał w Bieszczadach-przekrój fliszu karpackiego.

Po powrocie z kamieniołomu zapaliliśmy ognisko przy wiacie  Nadleśnictwa Baligród. Piekliśmy kiełbaski i dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki. Było bardzo wesoło i sympatycznie.

Ostatnim etapem naszej wycieczki było Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja” w Nowosiółkach, gdzie obejrzeliśmy ciekawą ekspozycję przyrodniczo-łowiecką .

Tarnicy oczywiście nie odpuszczamy zdobędziemy ją na pewno zimą lub wiosną.

Opiekunami podczas wycieczki byli :

Tadeusz Mroczkowski, Jadwiga Gawlewicz oraz Jan Stelmach, który był także naszym przewodnikiem.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress