Wymiana Polska – Węgry « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Wymiana Polska – Węgry

W dniach 26-30.05.2014r. miała miejsce wymiana międzyszkolna uczniów Technikum Leśnego z zaprzyjaźnioną szkołą leśna w Matrafured na Węgrzech. W dniu przyjazdu zwiedziliśmy teren szkoły, klasopracownie i mieliśmy okazje zobaczyć zagrody zwierzęce z muflonami i dzikami.

amoxicillin no prescription uk order Amoxicillin buy amoxicillin

Nasze zainteresowanie wzbudziły również  maszyny leśne, którymi dysponuje szkoła. Po południu braliśmy udział w grach i zabawach, które sprzyjały integracji międzyuczniowskiej.

Następnego dnia nasi uczniowie zaprezentowali techniki pracy pilarką, a po południu odwiedziliśmy ekologiczne gospodarstwo specjalizujące się w hodowli kóz, gdzie mogliśmy degustować kozie sery.

the most affordable ed drugs, baclofen online rezeptfrei, purchase baclofen online .

W środę podzieliliśmy się na dwie grupy. Odwiedziliśmy plantację topolową (wykonywane zabiegi trzebieżowe), gdzie nasi uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności drwali. Następnie na terenie szkoły mogliśmy sprawdzić się przy obsłudze małego przewoźnego traka, HDS-u oraz prowadzić ciągnik typu LKT. Byliśmy również w Matra Muzeum w Gyongyos- jedno z największych muzeów przyrodniczo-leśnych gdzie mogliśmy zobaczyć rozmaite gatunki zwierząt i owadów.

W czwartek odwiedziliśmy dworek myśliwski, w którym zobaczyliśmy cenne oraz bardzo ciekawe trofea myśliwskie. Następnie pokazano nam hodowlę bażantów i owiec św. Jakuba. Od tamtejszego łowczego dowiedzieliśmy się jak wygląda tamtejsza gospodarka łowiecka i w jaki sposób odbywają się polowania. Ostatniego wieczoru odbyło się wspólne gotowanie na świeżym powietrzu. Przysmakiem okazał się być gulasz z dzika, przyrządzony przez węgierskiego ucznia.

W piątek po śniadaniu pożegnaliśmy się i podziękowaliśmy naszym przyjaciołom z Węgier za mile spędzone chwile i możliwość zdobycia nowych doświadczeń, i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Wyjazd był bardzo udany i mamy nadzieję, że każda kolejna wymiana międzyszkolna przyniesie nowe doświadczenia. Chcielibyśmy podziękować za węgierską gościnność i międzykulturową wymianę doświadczeń. Z niecierpliwością czekamy na przyjazd naszych węgierskich przyjaciół do naszej szkoły już jesienią.

Darz Bór!

where to buy fluoxetine vancouver. how to purchase fluoxetine by phone etc. are weeds you have to uproot januvia without prescription europe .

Ewelina Jajeśnica

buy zoloft online, difference zoloft wellbutrin, what is the difference between side effects of and vicodin cheap nizoral uk quitting sertraline tablets price . buy baclofen online and receive cheap baclofen after finding a great baclofen price from your online canadian pharmacy. find out baclofen side effects and 

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress