XIII Pielgrzymka Leśników z Podkarpacia do Sanktuarium Madonny z Puszczy. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

XIII Pielgrzymka Leśników z Podkarpacia do Sanktuarium Madonny z Puszczy.

Ostrowy Tuszyńskie to wieś znajdująca się na terenie prastarej Puszczy Sandomierskiej. Umiejscowione jest tutaj Sanktuarium z obrazem Madonny z Puszczy. Jest on kopią cudownego obrazu Matki Bożej Śnieżnej z rzymskiej bazyliki Santa Marie Maggiore. Sanktuarium to stało się miejscem pielgrzymowania dla myśliwych oraz Pracowników Lasów Państwowych, którzy oddają Jej cześć, jako Patronce Leśników.

W tym roku w dniu 20 maja  odbyła się już XIII Pielgrzymka Leśników z Podkarpacia.

W uroczystości tej uczestniczył Wicedyrektor Janusz Leszczyński oraz poczet sztandarowy z naszej szkoły (Hubert Maślany, Marek Kusiak, Maciej Drążek, Karol Starakiewicz).

Po uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przez Ks. biskupa Jana Wątrobę, z oprawą Zespołu Sygnalistów Leśnych z RDLP w Krośnie, słowo do leśników  skierowała Pani Dyrektor RDLP.

Następnie odbyło się posadzenie Dębu Pamięci z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress