XVII edycja Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

XVII edycja Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Nagrodzono laureatów IV wojewódzkiego etapu XVII edycji Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Dziewięć ekip – reprezentujących szkoły gimnazjalne z terenów poszczególnych parków krajobrazowych, położonych na terenie województwa podkarpackiego otrzymało dyplomy oraz narody, które wręczyła wicemarszałek Maria Kurowska oraz Jerzy Wolski dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu.

Zwycięską drużyną okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi im. J. Przybosia w Gwoźnicy Górnej pod opieką Beaty Owoc. Młodzież ta będzie reprezentować województwo podkarpackie na etapie ogólnopolskim Konkursu, który będzie organizowany w czerwcu przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Porozumienia Parków Krajobrazowych Polski. Jego celem jest między innymi zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski, poszerzanie wiadomości z zakresu ochrony środowiska w tym ochrony przyrody, rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody, rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi, zainteresowanie światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu.

Konkursowe zmagania uświetnił swoim występem zespół hejnalistów „Tropem Wilka” z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku z Panią Dyrektor Jadwigą Szylak.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress