XX Pielgrzymka Leśników « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

XX Pielgrzymka Leśników

W dniu 17 września 2016r. odbyła się jubileuszowa XX Pielgrzymka Leśników i Pracowników Ochrony Środowiska, w której uczestniczył Wicedyrektor ZSL Janusz Leszczyński wraz z pocztem sztandarowym (Hubert Strusiewicz, Jakub Andreasik, Mateusz Adamiak i Wiktor Jagielski). Przebiegała ona po hasłem „Chrzest Polski źródłem chrześcijańskiej tożsamości leśników”.

W pielgrzymce wzięli udział pracownicy leśnictwa, gospodarki wodnej i parków narodowych, wyższych i średnich szkół leśnych, przedstawiciele ruchów ekologicznych.

Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię bp Tadeusz Lityński, Krajowy duszpasterz leśników.

Przed eucharystią do zebranych pielgrzymów przemówili Minister Środowiska-Jan Szyszko oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych – Konrad  Tomaszewski, który odczytał również list od Prezydenta RP Andrzeja  Dudy.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress