Z kopyta kulig rwie… « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Z kopyta kulig rwie…

W przeddzień Święta Trzech Króli klasa 3 a wraz z wychowawcą Dawidem Gołębiowskim i Księdzem Rafałem Szykułą wyruszyła w poszukiwaniu zimowej przygody. I znaleźli. Ale po kolei. Już przed wyjazdem wiadomo było, że zima zawitała  na dobre gdyż w nocy spadło kilkadziesiąt cm śniegu (w tym miejscu podziękowania dla kierowcy, że zdecydował się wyruszyć w drogę mimo fatalnych warunków).

Około godziny 10.00 dotarliśmy do miejscowości Odrzechowa gdzie zatrzymaliśmy się gdyż drogę zablokował samochód który zawiesił się na zaspie śniegowej. Nasi chłopcy szybko zabrali się do pracy i pomogli kierowcy wydostać się z zaspy. Dalszą drogę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Budach przebyliśmy pieszo. Po około 30 minutach spaceru byliśmy na miejscu gdzie czekał na nas leśniczy, który oprowadził nas po ośrodku i opowiedział o formach ochrony przyrody w tych okolicach.

Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy, pierwsza ruszyła w trasę zaprzęgiem konnym, druga czekając na swoją kolej rozpaliła ognisko i przygotowywała kiełbaski.  Kulig odbywał się w pięknej scenerii lasów które pokryła „śnieżna pierzynka” świeżego śniegu.

Po zakończeniu ogniska udaliśmy się kuligiem w drogę do autobusu, którym powróciliśmy do Leska .

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress