Zajęcia praktyczne w terenie « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Zajęcia praktyczne w terenie

Dnia 13.04.2016r. uczniowie klasy IIIA udali się na teren nieistniejącej dzisiaj miejscowości Radziejowa (k. Baligrodu) w celu porządkowania starego cerkwiska i cmentarza. Opiekunami podczas przeprowadzanej akcji byli mgr inż. Gracjan Fara i mgr inż. Lesław Dobosz, oraz ks. Rafał Szykuła (organizator akcji).

O godzinie 8:00 wszyscy zebraliśmy się na zbiórkę i przygotowanie sprzętu roboczego (pilarki spalinowe, wykaszarki, tasaki, siekiery itp.), po czym ruszyliśmy w drogę. O komfort przejazdu zadbało Nadleśnictwo Lesko, zapewniając transport autobusem.  O 9:15 byliśmy na miejscu. Delegacja z Nadleśnictwa Baligród, Pani leśniczy  i ks. Piotr Bartnik z Górzanki już tam na nas czekali.

Całe spotkanie rozpoczęło się modlitwą na miejscu dawnego cmentarza. Następnie rozdzielono prace, po czym wszyscy zaangażowaliśmy się w ciężką pracę. Jej celem było oczyszczenie terenu z zakrzaczenia.

Mocno zarośnięty i zaniedbany cmentarz w szybkim tempie przybierał coraz godniejszy wygląd, należny świętemu miejscu, upamiętniającemu dawnych mieszkańców bieszczadzkich kniei. Ścieżki do grobów i mogił, do których wcześniej ciężko było dojść, z godziny na godzinę stawały się bardziej oczyszczone i widoczne, a odsłonięta podmurówka cerkwi, znajdująca się pośrodku wieńca starych drzew, umożliwia już wyobrażenie sobie tego miejsca sprzed niemal stu lat.

Zwieńczeniem ciężkiej pracy było wspólne ognisko, które przygotowali pracownicy Nadleśnictwa Baligród. Po wykonaniu grupowego zdjęcia ok. godz.13:30 zmęczeni, ale usatysfakcjonowani, wróciliśmy do Leska.

Katarzyna Dul

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress