Zajęcia profilaktyczno – edukacyjne « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Zajęcia profilaktyczno – edukacyjne

Dnia 4.10.2022r. w Internacie odbyły się zajęcia profilaktyczno – edukacyjne na temat przemocy, prowadzone przez Panią Joannę Szurlej – Dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie SOS w Lesku. Głównym celem warsztatów było wzbudzenie refleksji na temat przemocy domowej, zachowań przemocowych oraz emocji doświadczanych w kryzysie. Młodzież nabyła wiedzę niezbędną do tego, aby odróżnić przemoc od agresji.
Podczas dyskusji wychowankowie wypracowali skuteczne sposoby reagowania na sytuacje przemocowe, analizowali mechanizmy przemocy, zapoznali się z systemem wsparcia osób w kryzysie.  Pod koniec zajęć podjęto problem konsekwencji stosowanej w dzieciństwie przemocy na  dorosłe życie.
Pani Dyrektor rozdała wychowankom ulotki, plakaty i materiały edukacyjne dotyczące szeroko rozumianej przemocy. Przekazała także informację na temat lokalnych instytucji wspierających osoby w kryzysie.

Dziękujemy Pani Dyrektor Joannie Szurlej za to że od wielu lat wspiera nas swoją wiedzą i doświadczeniem w realizacji zadań związanych z profilaktyką, a naszym wychowankom za aktywność podczas zajęć.

Beata Chytła

Jadwiga Gawlewicz

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress