Zajęcia wędkarskie « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Zajęcia wędkarskie

Wędkarz muchowy wykorzystuje inne wędziska niż w pozostałych metodach łowienia ryb. Wędka muchowa jest dużo lżejsza , rękojeść znajduje się powyżej kołowrotka. Większość wędkarzy muchowych kupuje wędziska w przedziale 2.2 m do 3 m. Kołowrotek zawiera ruchomą szpulę, na którą nawinięta jest specjalna linka. Linka muchowa może być pływająca, tonąca, pośrednia. Duże znaczenie w tej metodzie połowu mają przynęty wędkarskie. Bez nich nie da się złowić ryby.

Do łowienia ryb na muszkę wykorzystywane są sztuczne muchy – imitujące wodne owady na różnych etapach rozwoju (od larwy  do dorosłego owada). Inaczej łowi się na suchą muchę, mokrą, nimfę, streamera. W ZSL w Lesku  prowadzone są zajęcia wędkarskie dla uczniów: wyjazdy nad Zalew Soliński, zajęcia praktyczne na rzece San – metoda muchowa, zajęcia z wykonywania much (prowadzą – Pan Aleksander Grąziowski, Pan Krzysztof Słotwiński, Pan Marian Brzezowski).

ZF

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress