Zajęcia wędkarskie « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Zajęcia wędkarskie

Wędkarz muchowy wykorzystuje inne wędziska niż w pozostałych metodach łowienia ryb. Wędka muchowa jest dużo lżejsza , rękojeść znajduje się powyżej kołowrotka. Większość wędkarzy muchowych kupuje wędziska w przedziale 2.2 m do 3 m. Kołowrotek zawiera ruchomą szpulę, na którą nawinięta jest specjalna linka. Linka muchowa może być pływająca, tonąca, pośrednia. Duże znaczenie w tej metodzie połowu mają przynęty wędkarskie. Bez nich nie da się złowić ryby.

Do łowienia ryb na muszkę wykorzystywane są sztuczne muchy – imitujące wodne owady na różnych etapach rozwoju (od larwy  do dorosłego owada). Inaczej łowi się na suchą muchę, mokrą, nimfę, streamera. W ZSL w Lesku  prowadzone są zajęcia wędkarskie dla uczniów: wyjazdy nad Zalew Soliński, zajęcia praktyczne na rzece San – metoda muchowa, zajęcia z wykonywania much (prowadzą – Pan Aleksander Grąziowski, Pan Krzysztof Słotwiński, Pan Marian Brzezowski).

ZF

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress