Zakończenie roku szkolnego klas IV 2021/2022 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Zakończenie roku szkolnego klas IV 2021/2022

W piątek 29 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbyło się pożegnanie Uczniów klas IV kończących naukę w Technikum Leśnym. Pani Dyrektor Jadwiga Szylak  powitała przybyłych na Uroczystość Gości w Osobach: Pani Beaty Okoczuk- Naczelnika RDLP w Krośnie, Pana Zbigniewa Pawłowskiego- Nadleśniczego Nadleśnictwa Lesko, Pana Wojciecha Jankowskiego- Kierownika praktyk zawodowych oraz Pani Agnieszki Olszowskiej-  Przewodniczącej Rady Rodziców. Na sali oprócz Uczniów klas IV-tych obecni byli ich Wychowawcy: Pani Justyna Król, Pan Lesław Dobosz- Opiekunowie klasy IVa, Pan Gracjan Fara- Opiekun klasy IVb, Nauczyciele i Wychowawcy Internatu, Społeczność Uczniowska Szkoły.

Pani Dyrektor Jadwiga Szylak skierowała ciepłe słowa do Absolwentów, życząc im kolejnych, zakończonych powodzeniem, etapów ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Życzenia dalszych sukcesów w tym pomyślności na egzaminie maturalnym wyrazili również zaproszeni Goście. Następnie Pani Dyrektor podsumowała cztery lata pracy Uczniów klas maturalnych. Wymieniła sukcesy Absolwentów, czyli nagrody, wyróżnienia, dyplomy. Wręczyła Uczniom Świadectwa z wyróżnieniem, Listy Gratulacyjne dla Rodziców Uczniów, którzy otrzymali Świadectwa z „paskiem”, odznaki PRIMUS INTER PARES.

Otrzymali je:

Za najlepsze wyniki w nauce Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Rębisz Natalia

Sikora Dominika

Ruta Patrycja

Twardy Agnieszka

Odznakę „Za szczególne osiągnięcia w nauce” PRIMUS INTER PARES otrzymali:

Złotą – Twardy Agnieszka

Srebrną – Pudełko Zuzanna, Pisarska Natalia

Brązową – Zając Honorata

Nagrodę pieniężną od Związku Leśników Polskich za najlepsze wyniki z przedmiotów zawodowych otrzymały:

Rębisz Natalia

Sikora Dominika

Nagrodę za II miejsce w Okręgowych Eliminacjach OWIUR blok Leśnictwo otrzymała:

Rębisz Natalia

Nagrody ufundowane przez RDLP w Krośnie otrzymali:

Rębisz Natalia

Ruta Patrycja

Sikora Dominika

Twardy Agnieszka

Nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Lesko otrzymali:

Trzciński Krystian

Górski Konrad

Dereń Konrad

Boroń Michał

Nagrody Kierownika Internatu otrzymali:

Kowalczyk Karolina

Ruta Patrycja

Boroń Michał

Gilarski Jerzy

Podczas uroczystości została również wręczona nagroda za Konkurs czytelniczy „Czytam, bo…lubię!”. Otrzymali ją:

Pudełko Zuzanna

Gazda Karol

Łoś Kacper

Za szczególne zasługi w pracy na rzecz Szkoły otrzymali Członkowie Zespołu Sygnalistów Myśliwskich:

Opar Krzysztof

Blok Bartłomiej

Część oficjalną zakończyli Przedstawiciele klas IV. Wyrazili swoje podziękowania za wspólne lata nauki, wręczając kwiaty Dyrekcji, zaproszonym Gościom i Nauczycielom.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna uroczystości – pożegnanie Absolwentów przez przedstawicieli klas trzecich. Uczniowie klasy III gib przygotowali w oprawie muzycznej prezentację wspólnych chwil rocznika 2018-2022 spędzonych w Szkole i Internacie. Przywołane wspomnienia poruszyły serca i wywołały uśmiech na twarzach Absolwentów. Koniec Uroczystości to odśpiewany przez Społeczność Szkolną „Hymn Leśnika” i wpisy Absolwentów do Kroniki Szkolnej.

Drogi Absolwencie,

nigdy nie zbaczaj z wybranej drogi,
którą obrałeś w wędrówce życia,
choćby Ci ciernie raniły nogi,
a cel wydawał się nie do zdobycia!

                                                                               Darz Bór!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress