Zimowe oblicze naszego regionu « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Zimowe oblicze naszego regionu

Zima – każdego roku niepowtarzalna – dostarcza wielu przeżyć.  Pory roku sprawiają, że te same miejsca „ uwodzą” nas swoją innością – pięknem. Zimowa wyprawa „ Wędrusia” ( 21 lutego) ukazała czar odwiedzanych miejsc: pomnika przyrody nieożywionej, wodospadu, stawu, rzeki, ruin klasztoru.

Ruiny klasztoru w Zagórzu

Fundatorem klasztoru był wojewoda wołyński, właściciel Leska Jan Franciszek Stadnicki. Budowę rozpoczęto w 1700 roku, a zakończono trzydzieści lat później. W skład całego zespołu klasztornego wchodził kościół, klasztor, szpital, dom dla gości i zabudowania gospodarcze, otoczone wysokimi pięciometrowymi murami obronnymi. Klasztor w niecałe sto lat od zakończenia budowy przestał istnieć i pozostały tylko ruiny. Przyczyniły się do tego dwa wielkie pożary: pierwszy podczas konfederacji barskiej (1772 roku) i drugi pięćdziesiąt lat później.

ZF

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress