Zimowe praktyki zawodowe – kurs drwala « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Zimowe praktyki zawodowe – kurs drwala

Już od wielu lat dzięki współpracy Technikum Leśnego w Lesku oraz Nadleśnictwa Lesko dla uczniów naszej szkoły prowadzone są nieodpłatne kursy drwala- operatora pilarki spalinowej. Kurs odbywa się w ramach praktyk zawodowych z użytkowania lasu. Prowadzony jest przez niezwykle doświadczoną kadrę – instruktorów z N-ctwa Lesko. Kończy się uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu drwala (potocznie zwanego pilarzem).

W trakcie zajęć uczymy się w szczególności zasad bezpiecznej i ergonomicznej pracy podczas ścinki, obalania, przerzynki i okrzesywania drzew.

Jest to bardzo ważne dla przyszłych kadr leśnictwa aby stale, w środowisku ludzi wykonujących ten bardzo trudny i niebezpieczny zawód, promować bezpieczną i wydajną pracę zgodnie z zasadami BHP. A może ktoś z was zostanie drwalem operatorem pilarki spalinowej ?

Przed wzięciem pilarki do rąk po raz pierwszy, przeczytajcie przynajmniej tą instrukcję a najlepiej weźcie udział w dobrym kursie drwala.

PS powodzenia na egzaminie 

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress