Zmagania z hardą Haliną « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Zmagania z hardą Haliną

14 listopada w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie odbyła się VII edycja konkursu ortograficznego „Leśne Dyktando” organizowanego przez Nadleśnictwo Dynów. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Oleszczuk, Ewelina Czycz, Klaudia Janiczek, Tomasz Węgrzynowski i Jan Polaczek. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych (kl. I-VI), uczniowie szkół gimnazjalnych (kl. VII, II i III) oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W tym  roku  ponad 90-ciu uczestników zmagało się z tekstem pt. „Wilki I ludzie” autorstwa pani Małgorzaty Kaczorowskiej – Starszego Specjalisty Służby Leśnej z Nadleśnictwa Dynów.    Bohaterką opowiadania była harda leśniczka Halina.  O zwycięstwie w poszczególnych kategoriach wiekowych decydowała liczba popełnionych błędów- zarówno ortograficznych jak i interpunkcyjnych. Z pułapkami ortograficznymi najlepiej z leskiej drużyny poradziła sobie Klaudia Janiczek z kl. III b. Uczennica otrzymała wyróżnienie za zajęcie V miejsca wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Należy podkreślić trud organizatorów włożony w sprawny  i ciekawy przebieg wydarzenia. W czasie gdy opiekunowie sprawdzali poprawność dyktand, uczniowie brali udział w pokazach chemicznych i pokazach wschodnich sztuk walki przygotowanych przez studentów Politechniki Rzeszowskiej.

W tym roku po raz pierwszy braliśmy udział w „Leśnym Dyktandzie”. Po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni. Jesteśmy ciekawi, z kim przyjdzie nam się zmagać za rok.

B.B.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress