Zwycięstwo w „Leśnym Dyktandzie” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Zwycięstwo w „Leśnym Dyktandzie”

18 października 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie odbyła się VIII edycja wojewódzkiego konkursu ortograficznego „Leśne Dyktando”. I miejsce  oraz  tytuł Najlepszego Uczestnika Konkursu wywalczyła Julia Dyląg, uczennica klasy IV b TL w Lesku. Przywieźliśmy także dwa wyróżnienia- dla Natalii Trojan z klasy I a i Roksany Franków z klasy III b. Drużyna z naszej szkoły liczyła pięć osób. Poza wymienionymi w konkursie brali też udział Jan Polaczek z klasy IV b oraz Alicja Harabasz z klasy I b.

Dyktando pod tytułem: „Od zrzucenia jarzma do żywiołowej wolności” autorstwa p. Małgorzaty Kaczorowskiej z Nadleśnictwa Dynów najeżone było „zagwozdkami” ortograficznymi: „apanaże”, „horrendalny”, „tużpowojenna”, „ni stąd ni zowąd” czy „strzygonia choinówka” niejednemu piszącemu dostarczyły satysfakcjonujących łamigłówek. Organizatorzy: Nadleśnictwo Dynów, ZSZ w Dynowie, Stowarzyszenie Przyjaciół ZSZ w Dynowie i Miejska Biblioteka Publiczna zadbali też o dobre samopoczucie opiekunów, organizując im konsultacje z wykwalifikowaną p. kosmetolog, a młodzież, oczekując na wyniki dyktanda, miała okazję uczestniczyć w pokazach ptaków drapieżnych.

Dziękujemy Organizatorom za ciepłe przyjęcie i czekamy na kolejne zmagania z „użytkowaniem”, „grabieżą” , „wyprzedażą” i „budżetem” Smile

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress