Żywa lekcja historii « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Żywa lekcja historii

16 lutego br. uczniowie z klas Ia, Ib, IIa, IIb i IIIa wzięli udział w spotkaniu z grupą rekonstrukcyjną „Pasjonaci Ożywionej Historii” z Rzeszowa, która przeprowadziła w szkole zajęcia dotyczące historii II wojny światowej. Młodzież w trakcie prelekcji mogła przebierać się w mundury oraz otrzymała broń i statystowała „Pasjonatom” w zajęciach. Panowie szczegółowo omówili zagadnienia związane z militariami wykorzystywanymi przez Polaków, Niemców i Rosjan w czasie II wojny.

Przybliżyli sporo informacji – ciekawostek  dotyczących kampanii wrześniowej,  Powstania Warszawskiego czy losów poszczególnych oddziałów podziemia niepodległościowego. Taka niecodzienna lekcja bardzo podobała się uczniom i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Pasjonatom Ożywionej Historii dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress