Delegacja ZSL w Lesku na uroczystości w Bykowcach « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Delegacja ZSL w Lesku na uroczystości w Bykowcach

W dniu 10.09.2014r. delegacja ZSL w Lesku uczestniczyła  w uroczystościach upamiętniających walkę polskich żołnierzy z wojskami niemieckimi w Bykowcach. W dniu 09.09.1939r. oddziały niemieckie podeszły pod Sanok. Oddziały polskie wycofały się z miasta na prawy brzeg Sanu i okopały się pod ścianą lasu Gór Słonnych. Mała grupa żołnierzy 6 Pułku Strzelców Podhalańskich z Samboru pod dowództwem podporucznika rezerwy inż. leśnika Mariana Zaremby przeszła w rejon wsi Bykowce, gdzie zajęła stanowiska bojowe.

atarax tbl obd 25x25mg – atarax se vyuziva v psychiatrii napriklad k lecbe uzkosti… lekarna.cz. atarax online

W dniu 10.09.1939r.(wczesnym rankiem ) oddziały niemieckie w kolumnach zmotoryzowanych wyjechały z Sanoka drogą na Zagórz. Część z tych oddziałów udała się z Sanoka na wschód drogą Olchowce – Bykowce. Podporucznik Marian Zaremba wraz z częścią swej grupy żołnierzy czekał na wojska niemieckie w Bykowcach ( w pobliżu drogi ). Reszta grupy zajęła stanowiska bojowe pod ścianą lasu. Polacy otworzyli ogień do nadjeżdżającej kolumny wroga. Niemcy odpowiedzieli gęstym ogniem. Dowódca grupy polskiej ocenił własne straty ( 5 – ciu zabitych ). Rozkazał pozostałym towarzyszom walki wycofać się w kierunku rzeki San. Sam zaś zajął miejsce przy karabinie maszynowym. Ciężko ranny został wzięty do niewoli.

Po przesłuchaniu przez oficera niemieckiego został zastrzelony na środku drogi. Ciało polskiego obrońcy leżało przy drodze kilka dni, bowiem Niemcy nie pozwolili je pochować. Po kilku dniach mieszkańcy wsi Bykowce pochowali zwłoki podporucznika Zaremby  na miejscowym cmentarzu obok zbiorowej mogiły 5 – ciu zabitych polskich żołnierzy.

Hołd bohaterom  września oddały delegacje : Regionalnej Dyrekcji Lasów   Państwowych w Krośnie wraz z licznymi Nadleśnictwami, Zarządu Województwa  Podkarpackiego, samorządowe, instytucji, służb mundurowych, harcerzy, szkół i stowarzyszeń.

online canadian pharmacy store! buy dapoxetine with paypal . instant shipping , dapoxetine in india emcure.

ZF online canadian pharmacy store! buy prednisone online . fastest shipping, order prednisone overnight.

purchase discount medication! buy prednisone online . cheapest rates, get prednisone online .

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress