Gra miejska „Historii poszukiwanie … czyli po Lesku bieganie” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Gra miejska „Historii poszukiwanie … czyli po Lesku bieganie”

20.04.2016r. Biblioteka Publiczna w Lesku po raz drugi zorganizowała grę miejską dla uczniów leskich szkół średnich – Zespołu Szkół Leśnych, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych. Grupy składające się z pięciu przedstawicieli poszczególnych szkół zmierzyły się z leską historią i sprawdziły swoją kondycję. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Zgłębicka, Julia Dyląg, Alicja Krawiec, Paweł Mroczek i Adrian Olejarczyk.

Gra składała się z dwóch części: etapu internetowego i etapu ulicznego. Zadaniem uczestników było najpierw odgadnięcie łamigłówek dotyczących miasta Leska – każda grupa dostała identyczną planszę, na której widniały daty, nazwiska, wydarzenia i określenia związane oczywiście z miastem. Przy pomocy Internetu mieli odszyfrować te miejsca, a następnie ustalić sobie trasę, aby jak najszybciej ją pokonać. W każdym miejscu musieli zrobić zdjęcie z przynajmniej trzema członkami grupy. Liczył się czas i zaliczenie wszystkich odgadniętych miejsc.

Najszybciej w bibliotece zameldowali się uczniowie ZST i A zdobywając I miejsce. Zespół Szkół Leśnych zajął II miejsce ex aequo z LO.

Wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale podekscytowani rywalizacją. Po chwili odpoczynku
i wyrównaniu oddechu uczniowie zostali obdarowani nagrodami w postaci książek dotyczących historii Leska i słodkościami.

Serdecznie gratuluję uczniom i dziękuję za przygotowanie się do gry.

Pani Dyrektor Bożenie Pyznarskiej i pracownikom Biblioteki Publicznej w Lesku dziękujemy za przygotowanie fantastycznej gry miejskiej i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji „Historii poszukiwanie … czyli po Lesku bieganie”.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress