Pierwszy Dzień Wiosny « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca jest pierwszym Dniem Wiosny, który w naszej szkole jest obchodzony wyjątkowo. W tym dniu cała brać leśna zebrała się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w przygotowanej przez zarząd Samorządu Uczniowskiego i współorganizatorów uroczystości. Wydarzenie to oficjalnie otworzył przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Przemysław Jankowski.

Urozmaiceniem tego dnia był pokaz Zespołu Tańce Estradowego „DIAMENT” przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Lesku, którego opiekunem jest Pani mgr Danuta Żytka. Pierwszym pokazem była prezentacja rumby kubańskiej, zaś drugim prezentowanym był rock and roll, który został wykonany przez najmłodszych uczestników z OPP goszczących na naszej uroczystości.

Po występach tanecznych, nadeszła pora na zaprezentowanie przez naszych kolegów i koleżankę ich pasji i hobby.

the recommended estrace vaginal cream dosage is 2 to 4 grams of cream syringe 12ml cat no generic estrace cream cost – medicine estradiol cream, 

Na pierwszy ogień poszedł Przemysław Jankowski, który opowiadał nam o krasomówstwie, uraczył nas nawet gawędą, dzięki której zajął II miejsce na VI Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany” w Gołuchowie.
Następnie zaprezentowali się pasjonaci kulturystyki – Dariusz Słoniec i Hubert Kapes, wdrażając nas po części, na czym powinna polegać dieta kulturysty, nie obyło się również bez humorystycznego akcentu ich prezentacji w postaci filmiku z „wpadek” na siłowni.
Trzeci w kolejności był nasz szkolny Zespół Sygnalistów Myśliwskich, w składzie – Maciej Sowa, Maciej Atemborski, Patryk Pilek, Ernest Mętel i Grzegorz Ptaszek, który zaprezentował nam wybrane sygnały myśliwskie.
Czwartym uczestnikiem tej prezentacji była Kaja Hrabal, która mówiła o swojej życiowej pasji, którą jest jeździectwo, jak i same konie.

Jako, że Technikum Leśne w Lesku jest ściśle związane z lasem jak i z łowiectwem, zaprezentowany został również pokaz wabienia, przez Pawła Maciołka i Przemysława Barana. Paweł przedstawił nam naśladowanie głosu jelenia, zaś Przemek do swojej prezentacji dorobił również barwną otoczkę rodem z polowania na lisy w której wabił go naśladując kniazienie zająca i pisk myszy.
Tą część uroczystości zwieńczył występ Marcela Szpiega, który opowiadał o swojej pasji jaką jest fotografia. Zaprezentował nam aparat fotograficzny, którym dysponuje, obiektywy oraz wykonane przez niego zdjęcia.

Ta część Dnia Wiosny została odebrana jak najbardziej pozytywnie przez całą publiczność. W czasie przerwy był zaprezentowany trzeci i ostatni pokaz Zespołu Tanecznego „DIAMENT”, był to taniec estradowy, w którym wystąpiła jedna z naszych koleżanek Ewa Kamińska.

looking for valtrex (valacyclovir) online? click here!*** buy cheap valtrex

Następnym punktem przewidzianym w harmonogramie był konkurs na maskotkę szkoły. W skład jury oceniającego wykonanie i prezentację maskotek wchodzili:  mgr Dorota Dopart, mgr Beata Brajewska, ks. Stanisław Sygnarowski oraz mgr inż. Dawid Gołębiowski. ‘

Poszczególne klasy zaprezentowały:

Ia – jenot – w wykonaniu Michała Szymaszka,
Ib – kurczak – Krzysztof Orłowski, zoloft price malaysia zoloft sales 2011 buy zoloft online
IIa – żółw – Dawid Nowak,
IIb – niestety od tej klasy nie doczekaliśmy się maskotki,
IIIa – Pani G. – którą zaprezentował Konrad Horodyski,
IIIb – pedobear – Krzysztof Lech,
IVa – bieszczadzki anioł – w wykonaniu Wojciecha Wojdyły, ale oprócz tego klasa ta zaprezentowała popularny w ostatnim czasie „Harlem Shake”,
IVb – maskotką tej klasy był sam, we własnej osobie Darek Słoniec.

Po tym przystąpiliśmy do konkurencji międzyklasowych, które poprowadzili Dawid Komonicki i Przemysław Baran.

Skład Ia: Dariusz Marciniec, Arkadiusz Smyk, Rafał Kożuszek, Konrad Pacławski, Konrad Kędzior

Skład Ib: Jakub Wójcik, Jakub Kenar, Jarosław Szpytman, Przemysław Łątka, Krzysztof Orłowski

Skład IIa: Stanisław Kaczmarczyk, Damian Szpytman, Marek Szpytman, Agnieszka Krupa, Adrian Galanty

online canadian pharmacy store! buy zoloft online india . approved pharmacy, target pharmacy zoloft price.

Skład IIb: Marek Glica, Dominik Bąk, Paweł Pietrucha, Przemysław Wasylik, Jarosław Ciepiela

Skład IIIa: Konrad Horodyski, Patryk Pilek, Michał Stach, Marcin Korżyk, Bartłomiej Dziedzic

Skład IIIb: Michał Drel, Krzysztof Lech, Jarosław Sroka, Grzegorz Semczak, Damian Kopczak

Skład IVa: Szymon Sondej, Adrian Kusiewicz, Kamil Skura, Kamil Lizun, Damian Mielcarek

Skład IVb: Tomasz Haliżak, Marcel Szpieg, Piotr Leń, Marcin Długi, Radosław Dudziak.

Pierwszą konkurencją był quiz składający się z 3 rund pytań, dotyczących zakresu łowiectwa, muzyki, łamańców językowych, wiedzy o nauczycielach. Nie obyło się również bez kalamburów w których drużyna typowała jednego przedstawiciela, by ten z kolei przedstawił im dane hasło, czas jaki był na to przewidziany było to 90 sekund.

Po tej konkurencji, przeszliśmy do zmagań, które sprawdzały zaradność reprezentantów poszczególnych klas, mianowicie było to wbijanie gwoździ na czas. Warto napomknąć, że konkurencja ta nie odbyłaby się bez pomocy nauczycieli przedmiotów zawodowych ZSL Lesko – mgr inż. Piotra Janusza – który był jednocześnie twórcą regulaminu tej konkurencji, mgr inż. Gracjana Fary, mgr inż. Lesława Dobosza. Ale nie był to koniec zmagań umysłowych, po powrocie do stolików, nadszedł czas na zagadki – każda drużyna miała do przedstawienia 3 zagadki w czasie 45 sekund.

Ostatnią konkurencją był sprawdzający koordynację ruchową 2 reprezentantów z poszczególnych drużyn bieg z jajem na czas z piłką lekarską pod pachą.

Zmagania wygrała klasa IVb, której serdecznie gratulujemy.

Podsumowując ten wyjątkowy dzień – sprawił on nam wyjątkową frajdę, przyprawił o uśmiech na twarzach i szczere wybuchy śmiechu – a takich było co niemiara. I szczerze powiedziawszy jesteśmy ciekawi, co będzie za rok w Zespole Szkół Leśnych w Lesku.
Podziękowanie w imieniu zarządu Samorządu Uczniowskiego i współorganizatorów należą się niewątpliwie im samym, za przygotowanie całego wydarzenia, ale również ekipie technicznej, za sprawną pracę i chęć zaangażowania się, w której skład wchodzili: Dawid Lonc, Jakub Wójcik, Przemysław Łątka, Mateusz Ścibor, Sebastian Wanat, Rafał Cichoń, Bartłomiej Włoch. Podziękowania składamy także nauczycielom zaangażowanym w pierwszy Dzień Wiosny, jak i uczniom, którzy wytrwale byli na Sali gimnastycznej do samego końca.

Niestety, całe to przedsięwzięcie miało zakończyć się uroczystym apelem, który nie doszedł do skutku z powodu pośpiechu naszych uczniów…

and ovarian cysts lioresal novartis mexico baclofen tratament drogas how to get on drug 1 muscle relaxants (lioresal), buy baclofen online uk – uprag.edu.

Kaja Hrabal

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress