Święto Konstytucji 3 Maja « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Święto Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia 2016 w ZSL odbył się uroczysty apel  z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. W programie  artystycznym wystąpili  „ochotnicy” z klas pierwszych i drugich. Uczniowie zaprezentowali treści historyczne i  wyrecytowali piękne utwory literackie związane z uchwaleniem pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Na szczególne uznanie zasłużył występ wokalny, w którym młodzież obok pieśni patriotycznych, zaprezentowała utwór „Dziś idę walczyć Mamo”, zaśpiewany na dwa głosy. Uznanie zebranej widowni wzbudziła piosenka „Niepodległa, niepokorna” Adama Wojdaka. Niemniej cały występ słowno – muzyczny został przyjęty gromkimi brawami przez uczniów naszej szkoły.

Miejmy nadzieję, że obchody Święta 3 Maja to nie tylko kolejna rocznica, mniej lub bardziej „okrągła”, ale przede wszystkim lekcja patriotyzmu. To pogłębianie wiedzy młodzieży o kraju ojczystym i jego historii, a także rozbudzanie wśród niej poczucia odpowiedzialności za losy narodu. Jestem pewien, że uroczysty charakter,  sceneria oraz podniosły nastrój akademii rocznic narodowych udziela się młodzieży,  wywołuje wzruszenie i zmusza do głębokich refleksji.

Dziękuję po raz kolejny młodzieży za występ podczas tej krótkiej lekcji historii.

                                                                                                                                       Robert Benewiat

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress