Święto Konstytucji 3 Maja « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Święto Konstytucji 3 Maja

oct 14, 2014 – pharmacy cheap estrace bodybuilding creatinine elevated with estrace male enhancements such as a guaranteed to treat your money and 

3 maja jest dniem Konstytucji Narodowej, z tego okazji – reprezentacji naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej z okazji tego święta w Lesku. Była to szczególna rocznica bo 222. Zostały złożone kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym to wydarzenie.

Konstytucję 3 Maja uchwalono w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Schyłek XVIII w. przyniósł 3 rozbiory i utratę niepodległości na 123 lata.

Ustawa zasadnicza była zapisana w 11 artykułach. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa.

dapoxetine 60 mg pills without prescription in australia cheap. men’s health. cost of dapoxetine 90 mg pills at pharmacy discount prices buy fluoxetine 10 mg pills online nz fluoxetine 10 mg pills mail order. women’s health. low prices, guaranteed shipping, cholesterol, male enhancement. buy dapoxetine

Konstytucja 3 Maja powstała „dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic” – jak czytamy we wstępie.

Choć krótko po uchwaleniu ustawy zasadniczej Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie, to Konstytucja 3 Maja była przez lata symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu.

Obecnie Konstytucja jawi się, jako patriotyczny akt walki o zachowanie państwowości.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress