Wędrusie poznają walory turystyczne regionu « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Wędrusie poznają walory turystyczne regionu

W dniu 23.09.2014 roku uczniowie  z  Klubu Turystycznego „Wędruś ”wyruszyli na pieszą wycieczkę po najbliższej okolicy- Kamień Leski ( Glinne )/Uherce  Mineralne/ Myczkowce ( zapora )/Orelec. Na turystyczny szlak udali się: Kinga Jakubiec, Paweł Skawiński, Hubert Bobak, Bartłomiej Czerkawski, Patryk Matuła, Łukasz Mikołajczyk.

buy cheap estrace vaginal cream and save with a discount estrace vaginal cream price . our canadian pharmacy will allow you to save when you buy estrace

Atrakcjami turystycznymi  Myczkowiec i najbliższej okolicy są:

– Zapora wodna na Sanie tworzy sztuczne Jezioro Myczkowieckie o pow. 2 km2. Jej budowę rozpoczęto jeszcze w okresie międzywojennym, a dokończono w latach 1956 – 1960. Jest pierwszą budowlą hydroenergetyczną wzniesioną w Polsce w okresie powojennym. Charakterystyczną jej cechą jest oddzielnie stojąca elektrownia w zakolu Sanu w Zwierzyniu (po przeciwległej stronie stoku Grodziska), do której woda doprowadzona jest ze zbiornika wykutą w skale sztolnią o średnicy 4,5 m.

dec 24, 2014 – buy cheap generic amoxil online doxycycline for acne what to expect doxycycline dosage range buy doxycycline without prescription. more info about “amoxil“. amoxicillin 500mg capsules. the range is wide and includes 

– Pomnik przyrody „Skałki Myczkowieckie” nad Sanem, ok. 1000m poniżej zapory. Jest to unikalna ściana skalna długości ok. 600m, wys. 69m porośnięta rzadko w tych stronach spotykaną ciepłolubną roślinnością naskalną. W szczelinach skalnych gnieżdżą się liczne gatunki ptaków, które zakładają w tym bezpiecznym dla nich miejscu gniazda lęgowe i przez cały niemal rok wspaniale koncertują. Rozciąga się z nich wspaniała panorama na Myczkowce, a od punktu widokowego odchodzi do Orelca żółty szlak spacerowy.

– „Cudowne źródełko” w przełomie Sanu w Zwierzyniu (w pobliżu elektrowni) z mineralną wodą leczniczą.

approved pharmacy, very ill from generic zoloft . ventolin inhaler online shop basics voli bergamo cipro low cost directory this may make from sedating the 

– Stadnina koni „Eden” w Ośrodku „Caritas” z krytą ujeżdżalnią i 10 konikami (w tym hucuły).

– Duże rzadkie ptaki wodne – prawdziwe osobliwości ornitologiczne – w przełomie Sanu w Zwierzyniu, gdzie najczęściej można podziwiać żerujące czarne bociany i czaple siwe.

buy baclofen online no prescription. pain relief|muscle relaxant. canadian pharmacy, erectile dysfunction, weight loss.

– Jedyny na Podkarpaciu faunistyczny rezerwat przyrody „Bobry w Uhercach” w odl. 2 km.

– 3 rezerwaty przyrody (utworzone w 2003 roku): leśne „Przełom Sanu w Zwierzyniu” na stoku Grodziska (556 m) i „Nad Jeziorem Myczkowieckim” na stoku Berda (577 m) oraz krajobrazowo-leśny „Koziniec” (28,68 ha) z cenną fauną i florą w masywie Kozińca (521 m n.p.m).

Glinne (410 m n.p.m.) to wieś położona na widokowym wzgórzu między Leskiem (3 km) a Uhercami przy dużej obwodnicy bieszczadzkiej, licząca ok. 80 zabudowań. Położenie geograficzne: Góry Sanocko-Turczańskie. Na skrzyżowaniu w lewo zjazd do kościoła Miłosierdzia Bożego w Glinnem i do Jankowiec. Od kościoła rozciąga się rozległa panorama na Park Krajobrazowy Gór Słonnych z szybowiskiem w Bezmiechowej i dolinę Sanu.

„Kamień Leski” (ok. 410-420m n.p.m) – to niezwykle oryginalny pomnik przyrody nieożywionej zbudowany z piaskowca krośnieńskiego. Swój dziwaczny kształt zawdzięcza naturze (erozyjnym oddziaływaniom atmosferycznym) i mieszkańcom okolic. W XIX stuleciu bowiem u jego podnóża pozyskiwano kamień. Po dawnym kamieniołomie widoczne są do dziś dwie głębokie wyrwy z pionową ścianą skalną od strony Glinnego. Dziś porośnięte młodym lasem dodają temu zakątkowi szczególnego uroku.

                                                                                                           ZF

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress