Wycieczka do obserwatorium « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Wycieczka do obserwatorium

W dniu 25 listopada br. wraz z grupą wychowanków naszego internatu odwiedziliśmy szkolne obserwatorium LO w Lesku. Obejrzeliśmy prezentację członków kółka astronomicznego. Spotkanie umożliwiło  poznanie zjawiska astronomicznego jakim jest ”droga  mleczna” jak również inne od galaktyk aż po czarne dziury.
Rzucając się w ocean kosmicznej pasji, wraz uczniami LO poznaliśmy głębię kosmosu skrywającą  niezliczone  tajemnice. W czasie spotkania obejrzeliśmy ciekawe materiały w postaci prezentacji  jak również przedstawienia rzeczywistego układu słonecznego.

Następnie nasi wychowankowie  dowiedzieli się jak zmieniają się pory roku, zobaczyli życie na kosmicznej stacji ISS, a także prezentację “ Stunning timelapse of Earth from the ISS” w której mogli ujrzeć ziemię widzianą z kosmosu oraz film o słońcu.

2 days ago – zoloft 50 mg cost where can i get zoloft online ordering zoloft from canada buy generic zoloft no prescription zoloft shop online como comprar 

Prowadzący przedstawili nam profesjonalny sprzęt do prowadzenia obserwacji  tj: lornetki do wyszukiwania dalekich obiektów na niebie oraz teleskopy. Największym zainteresowaniem cieszył się teleskop Coronado –  niewielki teleskop do obserwacji Słońca. Główną atrakcją była wycieczka do kopuły astronomicznej oraz prezentacja zamontowanego tam teleskopu 10” Mead. Wychowankowie poznali także katalog obiektów Nieba – Messiera oraz zawarte w nim ciekawostki.

Podsumowując, spotkanie było udane, a wszyscy chętnie wrócą na następne spotkanie by znów dać się porwać w epicką podróż. Serdecznie dziękujemy

Opiekun  R.Niemczyk available brands for generic dapoxetine with manufacturers details. click on the desired brand to find out the drug price.

approved pharmacy, fluoxetine hcl 20 mg price . fluoxetine is used for syndrome. fluoxetine 20 mg pliva. categories. homepage fosamax price in india acquire fucidin

 

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress