Olimpiada OWIUR « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja Materiały promocyjne TL Lesko Nabór do ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko

Olimpiada OWIUR

Olimpiada OWiUR jest jedną z największych w kraju, obejmuje sprawdzenie wiedzy z wielu dziedzin m.in. związanych z leśnictwem.

Reprezentanci Technikum Leśnego w Lesku startują w okręgu krakowskim w bloku tematycznym: Leśnictwo. Podczas kolejnego etapu osiągają tytuły laureatów oraz finalistów olimpiady centralnej.

Zmagania są 3 etapowe, oznacza to, że aby reprezentować Zespół Szkół Leśnych w Lesku podczas etapu regionalnego należy pochwalić się osiągnięciami na etapie szkolnym. Olimpiada centralna wyłania najlepszych z najlepszych w całym kraju, którzy przygotowywali się do zmagań przez kilka miesięcy pod okiem opiekunów.

Celem olimpiady jest zdobywanie przez młodzież wiadomości z zakresu leśnictwa, ochrony przyrody itd. oraz umiejętności rozpoznawania elementów przyrody ożywionej i nieożywionej  Zakres wiedzy olimpiady wykracza poza podstawę nauczania w szkołach leśnych. Tak więc uczestnicy muszą wykazać się na każdym szczeblu konkursowym  połączeniem teorii z praktyką na wysokim poziomie.

Przygotowania do olimpiady obejmują m.in.: rozpoznawanie owadów, żerowisk, grzybów jadalnych, patogenicznych, próbek drewna, desek, pędów ulistnionych, nieulistnionych, szyszek i wiele innych.

Uzyskanie statusu finalisty, laureata olimpiady centralnej gwarantuje zdobycie indeksów wybranych uczelni wyższych (najczęściej związanych z przyrodą) oraz zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w części teoretycznej.

Piotr Janusz

Zobacz zadania części praktycznej, etap szkolny 2010r.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress