Olimpiada OWIUR « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja Materiały promocyjne TL Lesko Nabór do ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko

Olimpiada OWIUR

Olimpiada OWiUR jest jedną z największych w kraju, obejmuje sprawdzenie wiedzy z wielu dziedzin m.in. związanych z leśnictwem.

Reprezentanci Technikum Leśnego w Lesku startują w okręgu krakowskim w bloku tematycznym: Leśnictwo. Podczas kolejnego etapu osiągają tytuły laureatów oraz finalistów olimpiady centralnej.

Zmagania są 3 etapowe, oznacza to, że aby reprezentować Zespół Szkół Leśnych w Lesku podczas etapu regionalnego należy pochwalić się osiągnięciami na etapie szkolnym. Olimpiada centralna wyłania najlepszych z najlepszych w całym kraju, którzy przygotowywali się do zmagań przez kilka miesięcy pod okiem opiekunów.

Celem olimpiady jest zdobywanie przez młodzież wiadomości z zakresu leśnictwa, ochrony przyrody itd. oraz umiejętności rozpoznawania elementów przyrody ożywionej i nieożywionej  Zakres wiedzy olimpiady wykracza poza podstawę nauczania w szkołach leśnych. Tak więc uczestnicy muszą wykazać się na każdym szczeblu konkursowym  połączeniem teorii z praktyką na wysokim poziomie.

Przygotowania do olimpiady obejmują m.in.: rozpoznawanie owadów, żerowisk, grzybów jadalnych, patogenicznych, próbek drewna, desek, pędów ulistnionych, nieulistnionych, szyszek i wiele innych.

Uzyskanie statusu finalisty, laureata olimpiady centralnej gwarantuje zdobycie indeksów wybranych uczelni wyższych (najczęściej związanych z przyrodą) oraz zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w części teoretycznej.

Piotr Janusz

Zobacz zadania części praktycznej, etap szkolny 2010r.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress