O Technikum Leśnym w Lesku « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

O Technikum Leśnym w Lesku

Witamy Cię na stronie gdzie znajdziesz o nas najważniejsze informacje

Szkoła z pasją. Tradycja i Nowoczesność. Zapraszamy do Leska.

Kształcimy w zawodzie Technik Leśnik.

Zespół Szkół Leśnych w Lesku to jedna z 11 placówek ponadpodstawowych w Polsce kształcąca przyszłych leśników i nie tylko. Organem prowadzącym szkołę jest Minister Środowiska. W naszej szkole przygotowujemy przyszłych absolwentów do: pracy w Lasach Państwowych, Parkach Narodowych, Biurach Urządzania Lasu, starostwach, zakładania własnej działalności ZUL i innych. Technikum Leśne w Lesku daje również solidne podstawy do nauki na uczelniach wyższych. Ucz się rozwijaj się z nami. TL Lesko to szkoła, w której uzyskasz zawód Technik Leśnik.

Jesteśmy jedyną szkołą w regionie południowo wschodniej Polski która:

Kształci na najwyższym poziomie we współpracy z Lasami Państwowymi.

Zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół.

Posiada trenażer HDS oraz symulator Harwestera Komatsu, pilarki, rejestratory leśniczego, leśny sprzęt pomiarowy.

Odnosi sukcesy w olimpiadach i konkursach ogólnopolskich.

Przygotowuje do pracy w lasach górskich i nizinnych.

Dla wszystkich naszych uczniów gwarantujemy miejsce i wyżywienie w Internacie (również soboty i niedziele) oraz dostęp do sieci Wi-Fi.

ZSL Lesko to szkoła z wieloletnimi dobrymi tradycjami leśnymi, łowieckimi i szkolnymi, ucząca szacunku do przyrody i drugiego człowieka, przygotowująca na wysokim poziomie do wykonywania zawodu oraz kontynuowania nauki na wyższych uczelniach.

Strojem obowiązującym w Szkole jest mundur leśnika, ale na co dzień możemy ubierać bojówki oraz koszulki polo z logo Technikum Leśnego.

Gratulujemy, jeżeli wybrałeś Naszą Szkołę i masz zamiar spędzić z nami miłe chwile, nie zwlekaj i kliknij w zakładkę poniżej: Rekrutacja – Centrum Informacji.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress