Wymiana Polska Węgry 2019 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Wymiana Polska Węgry 2019

W dniach 30 września do 4 października 2019 r. przebywali w Naszej Szkole Nauczyciele i Uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Leśnej z Matrafured na Węgrzech. Goście mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach praktycznej nauki zawodu, a ponadto wzięli udział w powitalnym apelu, zwiedzali szkołę, zapoznali się z zabytkami Leska.

Mieli również okazję uczestniczyć w warsztatach w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła w Uhercach, gdzie samodzielnie utoczyli garnki z gliny, własnoręcznie napisali pozdrowienia według zasad przedwojennej kaligrafii oraz wypiekali tradycyjne proziaki w wiejskim piecu.

Między uczniami Naszej Szkoły, a Uczniami z Węgier nawiązały się węzły przyjaźni i współpracy. Wspólnie spędzali wolny czas, podczas pobytu na basenie, na drezynach rowerowych, podczas wycieczki do Soliny oraz do Muzeum Przyrodniczo- Łowieckiego w Nowosiółkach. Rozegrany został również towarzyski mecz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacją dwóch państw. Współpraca pomiędzy Naszymi Szkołami będzie na pewno nadal rozwijana więc z niecierpliwością czekamy na jej kontynuację.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Nauczycielom i Uczniom za pomoc i zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

 

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress