2 i 3 miejsce w okręgowym etapie OWIUR « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

2 i 3 miejsce w okręgowym etapie OWIUR

Eliminacje okręgowe jubileuszowej XL edycji Olimpiady OWIUR już za nami. Tym razem uczestników gościła szkoła ZSR CKU w Żarnowcu. W rywalizacji uczestniczyło 160 zawodników podzielonych na 10 bloków tematycznych. W bloku leśnictwo ogromny sukces uzyskali uczniowie Technikum Leśnego w Lesku: Piotr Łuczka i Dariusz Marciniec, zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Tym samym będą oni reprezentować ZSL Lesko oraz okręg krakowski podczas eliminacji centralnych, które zostaną rozegrane na początku czerwca.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jedna z najstarszych i największych olimpiad przedmiotowych w Polsce. Zmaganiom teoretycznym oraz praktycznym patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Laureaci eliminacji okręgowych i centralnych oprócz nagród rzeczowych uzyskują m.in. indeksy uczelni wyższych.

Eliminacje szkolne w bloku leśnictwo już w październiku, zapraszam odważnych.

pJ

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress