3 miejsce w eliminacjach centralnych Olimpiady OWIUR « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

3 miejsce w eliminacjach centralnych Olimpiady OWIUR

Eliminacje centralne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to ten etap konkursowy, w którym w 11 blokach tematycznych rywalizują najlepsi z najlepszych. W tegorocznej XLIII edycji, w bloku leśnictwo wystartowało 14 finalistów, którzy dotarli tak wysoko stając na podium, najpierw w eliminacjach szkolnych, następnie w etapach okręgowych.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że reprezentant Technikum Leśnego w Lesku Lucjan Gładysz odniósł ogromny sukces zajmując 3 miejsce w finale centralnym. 2 miejsce przypadło reprezentantowi z TL w Tucholi a pierwsze TL w Miliczu.

W tegorocznym finale zorganizowanym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej wystartowało ponad 200 uczestników z całej Polski. Cieszy fakt, że tak wielu młodych ludzi pragnie pracować nad pogłębianiem wiedzy i umiejętności, chcąc wchodzić na coraz wyższy poziom, następnie sprawdzić się w szlachetnej rywalizacji. W bloku leśnictwo byli to przedstawiciele 4 okręgów: Kraków, Warszawa, Poznań i Olsztyn.

Nagrody główne pieniężne ufundowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dziekan Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, postanowił ufundować dodatkowe nagrody dla pierwszych trzech olimpijczyków, którzy osiągnęli najlepszy wynik punktowy w bloku leśnictwo.

Nagrody dla leśników ufundował również Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, które w jego imieniu przekazał Nadleśniczy Nadleśnictwa Łosie.

Gratulacje dla najlepszych i powodzenia na wybranych kierunkach uczelni wyższych.

pJ

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress