Bajarze z „leśnej” wyróżnieni! « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Bajarze z „leśnej” wyróżnieni!

Konkursowe zmagania w Gołuchowie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego „Bajarze z Leśnej Polany” odbywały się w dniach 17-18 maja 2018 r. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Dyląg z klasy III b, Dominika Piotrowska z klasy I a oraz Gabriel Kozioł z kl. IIb.

Decyzją Jury Dominika Piotrowska zajęła III miejsce, Julia Dyląg otrzymała wyróżnienie, a Gabriel Kozioł –wyróżnienie specjalne.                                                                                                                        

Dominika prezentowała tekst pt. „Czary mary” o roli drzew w obrzędach związanych z grzebaniem zmarłych, Julka  tekst pod tytułem „Odpukać”, opowiadający o przesądach związanych z powiedzeniem „odpukać w niemalowane”, natomiast Gabryś przedstawił opowieść „Czarny jak złoto”, będącą formą ukłonu wobec wypalaczy węgla drzewnego.

Gratulujemy sukcesu bajarzom z „leśnej”, cieszymy się ich szczęściem i wierzymy, że nie zabraknie im pomysłów i energii na bajanie w przyszłym roku.

BB

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress