Co w lesie słychać? – Agrobieszczady 2017 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Co w lesie słychać? – Agrobieszczady 2017

Bieszczadzkie lato w pełni swej okazałości nęci rzesze turystów słoneczną kąpielą, zapachem górskich szlaków, pięknymi lasami pełnymi buczyn…W malowniczej miejscowości Lesko odbyły się XXII Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa (29-30 lipca). Najciekawiej prezentowało się wspólne stoisko wystawowe Lasów Państwowych (Nadleśnictwa Lesko, Nadleśnictwa Baligród, Nadleśnictwa Cisna, Nadleśnictwa Bircza) oraz Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, które przygotowało dla zwiedzających wiele atrakcji:

  • Wystawa prac uczniów ZSL w Lesku oraz pracowników Nadleśnictw pod hasłem –
    „Co w lesie słychać?”
  • Filmy edukacyjno- przyrodnicze prezentujące bieszczadzką florę i faunę.
  • Koło fortuny z nagrodami.
  • Rozpoznawanie tropów zwierząt.
  • Gadżety, foldery, ulotki, broszury, kartki, mapy – prezentujące zagadnienia regionalne.

Z inicjatywy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Nadleśnictwa Lesko, Nadleśnictwa Komańcza, Zespołu Szkół Leśnych w Lesku zorganizowano Międzynarodowe Zawody Uczniów Szkół Leśnych przy ZSL w Lesku – „Młodzi Drwale Karpat” (na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku).  W zawodach wzięło udział 8 uczniów z 4 krajów ( Polski – ZSL w Lesku, Słowacji, Węgier, Rumunii (Transylwania).

Laureatami  I i  II  miejsca zostali uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku.

Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom.

Tekst– Z F
Zdjęcia – ZF, MG

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress