„Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje”- Forum Humanistów « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

„Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje”- Forum Humanistów

W dniach 8-10 czerwca 2022r. uczennice Emila Warchoł, Julia Siekaniec i Nina Pieklak reprezentowały naszą szkołę w X Forum Humanistów w Zagnańsku. Emilia Warchoł zajęła II miejsce w konkursie „Językowe potyczki z ekologią w tle”. Ponadto Emilka wraz z Julią Siekaniec uplasowały się na III m-cu w konkursie „Bawimy się w teatr”. Forum mające m.in. charakter ogólnopolskiego konkursu średnich szkół leśnych ma na celu pielęgnowanie ojczystego języka, zapoznanie z twórczością wybitnych polskich pisarzy oraz integrację uczniów szkół leśnych. Tegoroczne Forum poświęcone było twórczości Gustawa Herlinga – Grudzińskiego.

Spotkania w Zagnańsku oprócz konkursowych zmagań pozwalają na poznawanie pięknej ziemi świętokrzyskiej, doskonalą umiejętności uczniów i nauczycieli poprzez możliwość udziału w warsztatach, konferencjach metodycznych i spotkaniach, sprzyjających  wymianie doświadczeń i integracji.  W tym roku Organizatorzy zapewnili nam mnóstwo atrakcji: zwiedzaliśmy Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, spacerowaliśmy z przewodnikiem szlakiem literatów w Kielcach, uczniowie szlifowali swe aktorskie zdolności podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez aktorkę teatru „Kubuś” p. E. Lubacz, a nauczyciele wzięli udział w szkoleniu metodycznym prowadzonym przez p. M. Miazgę.

Podczas uroczystego wręczania nagród wysłuchaliśmy bardzo interesującego wykładu historyka IPN-u na temat 80 rocznicy wyprowadzenia Armii Polskiej ze Związku Sowieckiego oraz występu zespołu Sygnalistów z  Technikum Leśnego  w Zagnańsku.                                

Dziękujemy Organizatorom, Dyrekcji, Pracownikom i Uczniom ze szkoły leśnej w Zagnańsku za serdeczne przyjęcie, niezapomniane przeżycia, możliwość spotkania  i rozmów. Ten czas, wypełniony treścią i sensem dał nam poczucie celowości, tego co robimy, a przecież „Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje”- jak mówił G. Herling – Grudziński.

Gratulacje dla Laureatów i wszystkich Uczestników Forum!

BB

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress