Drugi tydzień praktyk na Zielonej Wyspie « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Drugi tydzień praktyk na Zielonej Wyspie

Drugi tydzień praktyk w ramach projektu Erasmus plus pt. „Ochrona przyrody bez granic” poświęciliśmy głównie na prace związane z edukacją i turystyką w terenie leśnym. W ramach tych prac wykonaliśmy zagospodarowanie terenu leśnego pod powierzchnię edukacyjną dla dzieci. Wszystkie obiekty wykonywane były na podstawie planu sporządzonego przez naszą młodzież na początku praktyk. Aby praca szła sprawnie podzieliliśmy się na grupy, które odpowiadały za poszczególne etapy realizacji planu.

Projektem i wykonaniem tabliczek edukacyjnych zajęli się artyści z naszej grupy czyli: Krystian Petela, Kamil Dąbrowski, Filip Kozioł, oraz Jakub Brożyna. Za budowę oczka wodnego odpowiedzialni byli: Karol Kasprzyk, Emilia Tomoń i Karol Bratko. Konstruktorami budowli drewnianych byli: Nikodem Goszyła, Bartosz Słomba, Karol Sajdak, Filip Grzebyk oraz Jakub Olejnik.

Za prace estetyczne czyli m.in. wykonanie kolorowych lampionów oraz gadżetów dla dzieci odpowiadały Kinga Bujak, Aleksandra Domaradzka i Zuzanna Kuczma. Najcięższe prace związane z dowozem materiałów do budowy ścieżki oraz prace porządkowe nadzorowała strong grupa w osobach: Krystian Kwiek, Radosław Węglowski, Kacper Darosz, Emilia Warchoł, oraz kierowniczka tego zespołu Julia Szałaj.

Zakończeniem realizacji całego zagospodarowania terenu była wspólna inicjatywa w postaci budowy domku-szałasu dla dzieci. Efekt prac bardzo spodobał się gospodarzom terenu jak również dzieciakom za co dostaliśmy moc podziękowań i gromkie brawa.

Jeden dzień poświęciliśmy na warsztaty z pszczelarstwa. Poznaliśmy całkiem inne aspekty i podejście do tematu pszczelarstwa niż w Polsce, oraz wykonaliśmy ul w stylu irlandzkim, który będzie również stanowił obiekt zagospodarowania terenu. W ostatnim dniu po zakończeniu praktyk odbyło się pożegnalne ognisko, podziękowania oraz wręczenie certyfikatów.

Czas wolny poświęciliśmy na zwiedzanie Irlandii jak również na poznawanie zwyczajów i kultury tego kraju. Byliśmy m.in. w Galway, które zaczarowało nas swoją historią i magią wąskich uliczek z niezliczoną ilością pubów. Udało nam się również odbyć wycieczkę na irlandzkie klify, a że pogoda dopisała to było to niesamowite przeżycie.

Niedziela była czasem z goszczącymi nas rodzinami podczas którego przygotowaliśmy polskie potrawy dla naszych gospodarzy.

Dwa tygodnie przebiegły bardzo szybko i owocnie, ale z chęcią udaliśmy się w drogę powrotną aby świętować Wielkanoc w naszych domach rodzinnych.

Goodbye Irlandio 😄

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress