Dzień Drzewa 2018 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Dzień Drzewa 2018

W środę 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Drzewa. W programie znalazły się m.in. prelekcja Edwarda Marszałka – Rzecznika Prasowego RDLP Krosno, występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich oraz konkurs, w którym brali udział wszyscy uczniowie szkoły. Najważniejszym momentem całego wydarzenia było oczywiście sadzenie drzew przez przedstawicieli każdej klasy.

Tego dnia uczniowie mieli szereg zadań, w tym biegi, w których zawodnicy za pomocą specjalnych map musieli znaleźć określone stanowiska, gdzie czekali nauczyciele z zagadkami i pytaniami dotyczącymi drzew, przyrody i ochrony środowiska.

Po tej rundzie każda klasa rywalizowała w konkursie niespodziance składającym się z rzutów kaloszem do celu oraz z rzutów ziemniakami do buta.

Pod koniec imprezy na „zamiejscowej” serwowana była pyszna kiełbasa z grilla dla wszystkich uczestników zawodów i nauczycieli.

Następnie odbyło się ogłoszenie wyników rywalizacji 8 klas w I Konkursie o Puchar Przechodni Dyrektora ZSL i Prezesa Stowarzyszenia AiPZSL w Lesku.

1 miejsce: klasa IVa

2 miejsce: klasa IVb

3 miejsce: klasa IIb

4 miejsce: klasa IIa

Uczniowie z podium otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSL w Lesku, a ponadto zwycięzcy z klasy IVa otrzymali złoty puchar. Wszyscy świętowali i bawili się bardzo dobrze we wspólnym gronie.

Organizatorami imprezy była niezastąpiona trójka profesorów z zamiejscowej. 🙂

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress