Eliminacje szkolne XLI edycji OWiUR « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Eliminacje szkolne XLI edycji OWiUR

W dniach 21-22 października uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w etapie szkolnym XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Łącznie we wszystkich blokach tematycznych wystartowało ok 20 tysięcy uczestników. Najlepsi olimpijczycy będą reprezentowali swoje szkoły podczas etapu okręgowego który odbedzie się pod koniec kwietnia 2017r.

Tradycyjnie uczniowie startujący w etapie szkolnym, w bloku- Leśnictwo, zmierzyli się z testem 60 pytań oraz zadaniami etapu praktycznego, podczas którego musieli rozpoznać:

– gatunki drewna (próbki drewna z korą),
– owady leśne (zbiory imago owadów),
– nasiona oraz szyszki drzew leśnych.

W 2016 r dwóch uczniów Technikum Leśnego w Lesku uzyskało tytuł laureata eliminacji centralnych Olimpiady Owiur, stąd w tym roku nasza szkoła mogła nominować do kolejnego etapu 3 reprezentantów, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji szkolnych.

Zwycięzcami zostali:

1. miejsce- Hubert Bobak.
2. miejsce- Aleksander Lisze.
3. miejsce- Jakub Steinmetz.

Gratulujemy wszystkim wygranym- uczestnikom olimpiady a zwycięzcom życzymy zdobycia kolejnych laurów.

pJ

 

 

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress