Gorący Sanok i „Zimna wojna” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Gorący Sanok i „Zimna wojna”

16 października 2018 r. klasa III a (pod opieką p. B. Brajewskiej i p. A. Biegi – Janiszewskiej) uczestniczyła w wyjeździe do Sanoka. Zwiedzaliśmy sanocki rynek i wygrzewaliśmy się w jesiennym słońcu. Głównym celem wyprawy był jednak seans filmowy w SDK. Obejrzeliśmy film „Zimna wojna” w reż. Pawła Pawlikowskiego. Film opowiada o wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią ze sobą być i jednocześnie nie mogą żyć bez siebie.

W tle rozgrywają się wydarzenia zimnej wojny lat 50  w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. Film nagrodzony był min. Złotą Palmą na Festiwalu filmowym w Cann i Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Odtwórcami głównych ról są Joanna Kulig (Zula Lichoń) i Tomasz Kot (Wiktor Warski).

Gorący, skąpany w polskiej złotej jesieni Sanok i „Zimna wojna” to duży zastrzyk kulturalnych wrażeń i wspomnień na lata. O filmie na pewno będziemy rozmawiać nie tylko na lekcjach j. polskiego. Kto wie, może „Zimna wojna” zostanie  polskim kandydatem do Oscara – czego sobie i Twórcom gorąco życzymy.

B.B.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress