Gra miejska – „Historii poszukiwanie czyli po Lesku bieganie” « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Gra miejska – „Historii poszukiwanie czyli po Lesku bieganie”

25 kwietnia odbyła się V edycja konkursu organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną-  „Historii poszukiwanie czyli po Lesku bieganie”.  W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły w  składzie: Agnieszka Twardy, Aleksandra Siara, Honorata Zając, Szymon Wilk, Rafał Raczkowski.

Lesko jest miastem z ponad 500-letnią historią (na drugi rok będziemy obchodzić 550-lecie miasta), dlatego w grze miejskiej można wykorzystać wiele miejsc i osób związanych z Leskiem. W tegorocznej grze najpierw trzeba było rozwiązać 16 zagadek, liczył się spryt, kojarzenie faktów, znajomość historii, ulic i miejsc. Drugi etap gry to już szybki bieg w odgadnięte miejsca, gdzie należało zrobić zdjęcie.

Dla osób nie mieszkających w Lesku odgadnięcie zagadek było dużym wyzwaniem. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Do konkursu uczniów przygotowała Pani Marta Michalska a pod jej nieobecność drużynę podczas historycznych zmagań wspierał Pan Zygmunt Folwarski.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress