Gra miejska – „Historii poszukiwanie czyli po Lesku bieganie” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Gra miejska – „Historii poszukiwanie czyli po Lesku bieganie”

25 kwietnia odbyła się V edycja konkursu organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną-  „Historii poszukiwanie czyli po Lesku bieganie”.  W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły w  składzie: Agnieszka Twardy, Aleksandra Siara, Honorata Zając, Szymon Wilk, Rafał Raczkowski.

Lesko jest miastem z ponad 500-letnią historią (na drugi rok będziemy obchodzić 550-lecie miasta), dlatego w grze miejskiej można wykorzystać wiele miejsc i osób związanych z Leskiem. W tegorocznej grze najpierw trzeba było rozwiązać 16 zagadek, liczył się spryt, kojarzenie faktów, znajomość historii, ulic i miejsc. Drugi etap gry to już szybki bieg w odgadnięte miejsca, gdzie należało zrobić zdjęcie.

Dla osób nie mieszkających w Lesku odgadnięcie zagadek było dużym wyzwaniem. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Do konkursu uczniów przygotowała Pani Marta Michalska a pod jej nieobecność drużynę podczas historycznych zmagań wspierał Pan Zygmunt Folwarski.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress