II Międzynarodowe Zawody Drwali « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

II Międzynarodowe Zawody Drwali

28 lipca bieżącego roku w Lesku odbyły się XXIII Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa – Agrobieszczady. W ramach tego, cieszącego się ogromną popularnością wydarzenia, na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku przeprowadzono II Międzynarodowe Zawody Drwali „MŁODZI DRWALE KARPAT”. W konkursie wystartowały dwuosobowe drużyny reprezentujące szkoły leśne z Węgier, Rumunii, Austrii, Słowacji (Bijacowce i Preszów) i Polski. Zespół Szkół Leśnych w Lesku reprezentowali uczniowie:  Paweł Sudoł i Alicja Krawiec.

Zawody rozgrywano w oparciu o regulamin mistrzostw świata drwali IALC w pięciu konkurencjach:

– ścinka,
– wymiana piły łańcuchowej,
– przerzynka kombinowana,
– przerzynka na dokładność,
– okrzesywanie.

Tegoroczne zawody, których głównym celem była promocja profesjonalnych umiejętności, ducha sportowego i przyjaźni pomiędzy zawodnikami, charakteryzowały się wysokim i wyrównanym poziomem prezentowanym przez wszystkich zawodników.

Najlepszymi młodymi drwalami Karpat w klasyfikacji ogólnej zostali:
I miejsce    Hartbauer, Austria
II miejsce   Gritsch, Austria
III miejsce  Szabolcs, Węgry
IV miejsce oraz I miejsce w konkurencji ścinki  Sudoł, Polska.

Gratulujemy najlepszym zawodnikom i  ich trenerom,  a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tych emocjonujących zmaganiach.

Organizatorami II Międzynarodowych Zawodów Drwali „MŁODZI DRWALE KARPAT” było Nadleśnictwo Lesko i Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Patronat honorowy objęła  Dyrektor RDLP w Krośnie pani Grażyna Zagrobelna.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress