II Pokazowe Zawody Drwali – przy ZSL Lesko « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

II Pokazowe Zawody Drwali – przy ZSL Lesko

Już po raz drugi, pod koniec lipca, na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, odbyły się II Pokazowe Zawody Drwali – Lesko. Organizatorami tego przedsięwzięcia były Nadleśnictwo Lesko, Nadleśnictwo Komańcza przy współpracy z ZSL Lesko. Zawody były częścią imprezy Agrobieszczady 2016. Kilkunastu zawodników zmagało się w czterech konkurencjach:

– ścinka drzew,
– wymiana piły łańcuchowej,
– przerzynka kombinowana,
– okrzesywanie.

Poziom tegorocznych zawodów był wysoki a najlepszym okazał się być Tomasz Bilski – członek reprezentacji Polski. Drugie i trzecie miejsce zajęli Bogusław Izdebski i Andrzej Kraus. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie/ absolwenci Technikum Leśnego w Lesku: Mateusz Izdebski oraz Sebastian Wanat. Zajęli oni odpowiednio 6 i 4 miejsce a Sebastian wygrał konkurencję ścinki drzew.

Zawody rozegrano pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

pJ

 

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress