III Konkurs Wiedzy Leśnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

III Konkurs Wiedzy Leśnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

W dniu 5.04.2018 roku uczniowie Technikum Leśnego: Lucjan Gładysz, Łukasz Hawranik oraz Hubert Strusiewicz uczestniczyli w finale konkursu o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, konkurując z najlepszymi ze szkół leśnych z: Biłgoraju, Brynku, Milicza, Starego Sączu, Zagnańska i Żywca.

W pierwszym etapie  młodzi adepci leśnictwa z wymienionych wyżej szkół odpowiadali na 60 wyjątkowo trudnych pytań przynależnych do różnych dziedzin wiedzy leśnej: z hodowli lasu, ochrony lasu, urządzania, użytkowania lasu, łowiectwa, SILP-u i techniki prac leśnych, który wyłonił 10 finalistów. Do finału zakwalifikował się uczeń Naszej Szkoły – Łukasz Hawranik, który ostatecznie uzyskał wyróżnienie. Ze względu na rozległość problematyki zawartej w pytaniach etapu pisemnego największe szanse powodzenia mają jednak uczniowie klas czwartych technikum.

Sprawna, sympatyczna, bezkolizyjna organizacja i atmosfera przeprowadzonego finału sprawiła na uczestnikach pozytywne wrażenie warunkach funkcjonowania i pracy Wydziału Leśnego na UR w Krakowie. W rozmowach indywidualnych uczniowie szkół leśnych wielokrotnie podkreślali, że zostały tu stworzone znakomite warunki do kształcenia leśnego. Formalnym potwierdzeniem tej tezy jest uzyskanie przez Wydział Leśny w Krakowie pierwszego miejsca w konkursie mierzącym naukowość uczelni leśnych w kraju.

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress