Zapraszamy info o Internacie « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Zapraszamy info o Internacie

Internat ZSL w Lesku

Uczniowie Technikum Leśnego w Lesku decydując o wyborze naszej szkoły kierują się przede wszystkim pasją zawodu leśnika i umiłowaniem przyrody. Przyjeżdżają do Leska z całego  woj. podkarpackiego nie zważając na odległość  i konieczność rozstania z domem rodzinnym. Tutaj dorastają, kształtują charakter  i uczą się życia. Czas spędzony w internacie przynosi niezapomniane chwile. Właśnie tutaj nawiązują się przyjaźnie i znajomości, które trwają całe lata. Bycie w grupie uczy sztuki  kompromisu, współpracy  i akceptacji.

Codzienność w internacie przynosi  wiele radosnych chwil oraz odpoczynek   i odprężenie po lekcjach w szkole. Bywa, że czasami nie jest łatwo stawiać czoła wyzwaniom samodzielnego życia: wstawać na poranną gimnastykę, ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje, dbać o ład porządek i czystość. Ale takie doświadczenia wpływają na samodyscyplinę, a po latach stanowią główny temat rozmów wywołując salwy śmiechu i nutkę rozrzewnienia.

Internat to wyjątkowe miejsce – często jego właściwej oceny nabiera się dopiero po latach, z dorosłej perspektywy, co potwierdzają wypowiedzi naszych absolwentów, którzy odwiedzają  nas, ciekawi co też dobrego   i nowego wydarzyło się u nas. Niejednokrotnie wtedy z pełnym przekonaniem, stwierdzają, że tu były szczególne lata i chętnie wróciliby do tego miejsca i tych chwil beztroskiej młodości.

Internat ZSL w Lesku jest placówką koedukacyjną. W minionych latach mieszkańcami internatu byli wyłącznie chłopcy. Sytuacja uległa zmianie ze względu na rosnącą od paru lat liczbę dziewcząt uczących się w Technikum Leśnym i konieczność zapewnienia im zakwaterowania oraz opieki. Pomysł na placówkę koedukacyjną okazał się wyjątkowo trafiony, a obecność dziewcząt wpłynęła bardzo pozytywnie na ogólną atmosferę i koleżeńskie relacje.

Nasz internat ma korzystną lokalizację – jest usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, dzięki czemu w wolnym czasie wychowankowie mogą uczęszczać na szkolne kółka zainteresowań, fakultety, korzystać ze szkolnej biblioteki i sportowego zaplecza placówki. Staramy się zapewnić naszej młodzieży jak najlepsze warunki do nauki i wszechstronnego rozwoju. Pracujemy nad tym, aby wychowankowie efektywnie przygotowywali się do zajęć szkolnych, rozwijali swoje pasje i zainteresowania. Nie pozostajemy obojętni gdy zmagają się z niepowodzeniami w nauce i rożnymi problemami wieku dorastania.

Całodobową opiekę nad wychowankami sprawuje profesjonalna kadra. Podstawę pracy wychowawczej stanowi statut szkoły, regulamin internatu oraz procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych. Nasz internat wciąż zmienia się na lepsze, posiada bardzo dobre zaplecze socjalne. Na terenie całego obiektu dostępna jest sieć Wi-Fi, dwie siłownie , trzy kuchnie dla wychowanków, świetlicę, salkę kinową, salki cichej nauki

W naszym internacie sport odgrywa ważną rolę. Zgodnie z maksymą „w zdrowym ciele zdrowy duch.” Rozwijamy sprawność fizyczną wychowanków organizując różne turnieje i zawody sportowe. W pobliżu jest umiejscowiony basen, lodowisko, korty tenisowe, boisko sportowe Orlik. Promujemy również aktywny wypoczynek i turystykę. Wychowankowie z klubem „Wędruś” biorą często udział w wyjazdach, obozach wędrownych oraz konkursach wiedzy turystyczno-krajoznawczej.

Bardzo ważna jest dla nas idea samorządności – dlatego działalność Młodzieżowej Rady Internatu zaznacza się bardzo wyraźnie w reprezentowaniu spraw i problemów, jakie podnoszą wychowankowie. Staramy się tworzyć życzliwą atmosferę, która sprzyja tworzeniu poczucia wspólnoty i wyjątkowych tradycji, jak choćby nasza wspólna Wigilia.

Jeżeli chcecie się o tym wszystkim przekonać i wyrobić sobie swoją własną opinię serdecznie do nas zapraszamy.

<<<< Powrót do info o Internacie

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress