IV Międzynarodowe Zawody Drwali „Młodzi Drwale Karpat”. « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

IV Międzynarodowe Zawody Drwali „Młodzi Drwale Karpat”.

W sobotę 30 lipca po raz czwarty odbyły się zawody drwali uczniów szkół leśnych „Młodzi Drwale Karpat”. W tegorocznej edycji uczestniczyli reprezentanci ze szkół w Rumunii i Słowacji oraz z Technikum Leśnego w Lesku. Zawody były tradycyjnie sędziowane przez pracowników Nadleśnictw, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, oraz Technikum Leśnego w Lesku, a obowiązywał Regulamin międzynarodowej federacji I.A.L.C. Była też ciekawostka i nowinka technologiczna – jedną z konkurencji (przerzynka złożona) przeprowadzono przy użyciu pilarek akumulatorowych.

Nasze zawody były częścią promocji Lasów Państwowych realizowanej na stoisku nadleśnictw bieszczadzkich z „Leśnego Kompleksu Promocyjnego LASY BIESZCZADZKIE” i odbyły się w bezpośrednim sąsiedztwie stoiska promocyjnego. Zawody drwali były częścią dużej, regionalnej imprezy pod nazwą XXVI Targi Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego „Agrobieszczady 2022”

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Jan Kovalcik ze Słowacji, drugie miejsce wywalczył Michał Miseczko z Technikum Leśnego w Lesku, a trzecie Marek Valkosak ze Słowacji.  Uroczysta dekoracja zawodników odbyła się na głównej scenie Targów

Celem zawodów jest zachęta do podnoszenia kwalifikacji i umiejętności potrzebnych w pracy drwala. Rywalizacja daje nam również możliwość porównania poziomu szkolenia u naszych sąsiadów.

Czwarta edycja zawodów „Młodzi Drwale Karpat” zakończyła się. Mamy świadomość, że pomimo dużego nakładu organizacyjnego, zaangażowania wielu osób oraz środków finansowych – warto było utrzymać ciągłość imprezy, spotkać ponownie naszych przyjaciół z zagranicy, sędziować i kibicować zmaganiom młodych drwali, pokazać pracę i kunszt drwala, a także przyczynić się do lepszego zrozumienia przez społeczeństwo niełatwych zagadnień związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej w górach. Już dziś myślimy o piątej edycji.

Darz Bór

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress